На початку війни економічна активність в місті різко знизилась

 Декотрі підприємства закрились, інші значно зменшили потужності.

У березні обсяг виробництва по місту стрімко впав. Проте, уже з квітня економічна активність міста почала пожвавлюватися.

Про це йдеться  у річному звіті міського голови Анатолія Вершини. 

Незважаючи на складності, продовжили працювати два великі заводи – Павлоградський хімічний завод та Павлоградський механічний завод.

Бізнес і населення поволі адаптувалися до нових умов діяльності. Але завантаженість потужностей працюючого бізнесу залишалася значно нижчою довоєнного рівня.

Найбільший відсоток з всього обсягу реалізації по місту належить ПрАТ «ДТЕК Павлоградвугілля» (більше 80%).

Не припиняли свою роботу з початку війни великі підприємства харчової промисловості. У зв’язку з масовим переїздом до Павлограда тимчасово переміщених осіб і повернення павлоградців із закордону збільшився попит на продовольчі товари.

Зокрема, Молочний Дім не лише зберіг свій асортимент молочної продукції, а ще й запустив дві нові лінії: з виготовлення вершків і молока у пляшках та сметани в плівці.

Вдалося стабілізувати роботу і ПрАТ «Павлоградхліб». На теперішній час підприємство залишається надійним постачальником хлібобулочних виробів не лише у Західному Донбасі, а й за його межами. Асортимент продукції становить близько 80 найменувань і користується попитом.

На початку 2022 року загальна кількість зареєстрованих суб'єктів підприємницької діяльності становила 8532.

У місті функціонують 646 об'єктів роздрібної торгівлі (що становить 131% у порівнянні з минулим роком) із них: продовольчих об’єктів – 328, непродовольчих – 318.

Потреби в громадському харчуванні задовольняють 102 підприємства ресторанного господарства, кількість яких залишається майже незмінною, порівнюючи з минулим роком.

Платні побутові послуги населенню міста надають, як і раніше, 300 підприємств різних форм власності за 24 основними видами.