На очисних спорудах КП «Павлоградводоканалу» каналізаційні стоки не приймають

Точніше приймають, але не від усіх.

Річ у тім, що вивезенням каналізаційних стоків від підприємств та приватних будинків, що не мають централізованого водовідведення, займались декілька приватних підприємців, КП «Затишне місто» та КП «Павлоградводоканал».

Тепер міська влада вирішила «упорядкувати та систематизувати» цю сферу життєдіяльності міста.

Посилаючись на законодавство, цей вид діяльності передали в руки ТОВ «ДЕБРІС КОМПАНІ». Перед цим був навіть проведений конкурс на визначення виконавця робіт. А підприємцям, котрі цілком офіційно уже понад 10 років надавали мешканцям міста послуги по вивезенню рідких відходів, тепер відмовили у можливості здійснення такої діяльності. КП «Павлоградводоканал» поспішно розірвав з ними договір на приймання нечистот.

Підприємці ж вважають, що це порушення законодавства, бо в Законі «Про відходи» нічого не сказано про те, що цей вид діяльності в місті має здійснювати лише одне підприємство.

«Нам нікуди це все зливати. Згідно договору ми відкачали стоки і привезли на очисні споруди. А у нас їх не приймають. «ДЕБРІС КОМПАНІ» лише по місту працює. Чому у нас не приймають з району? Якщо ми не будемо обслуговувати район згідно з договорами, то нам випишуть штрафні санкції. Міська влада керується Постановою Кабміну та Законами України «Про відходи» Начебто вони діють згідно із законодавством, але розглядають його лише в односторонньому плані. В Законі не сказано, що має бути лише один виконавець. Закон не забороняє здійснювати діяльність іншим підприємцям також. Вони чомусь визнали лише одного виконавця і дали вказівку Водоканалу заборонити приймати стоки інших підприємств. Проте Водоканал, маючи монопольне становище, зобов'язаний укладати договори з юридичними, фізичними особами на проведення такого виду діяльності. Тим паче, що це ж заробіток водоканалу», – розповідають підприємці.

Начальник дільниці очисних споруд пояснив, що має усну вказівку не приймати стоки саме від цих підприємців. Мовляв, ідіть розбирайтесь з начальством.

Підприємцям довелось викликати поліцію. Правоохоронці опитали обидві сторони, склали відповідні протоколи та пообіцяли розібратись.

Тим часом, підприємці захищатимуть свої права у суді.