Павлоградці оговтуються після нічного жаху

Ворожий снаряд прилетів просто у сад однієї з місцевих родин. Роками тут росли абрикоси і персики. Тепер на їх місці вирва вісім метрів завглибшки. Навколо – зруйновані вщент та понівечені будинки. До ракетного удару в них вирувало життя.

Ще вчора у родини 17-річного Єгора був затишний будинок. На їхньому подвір’ї росли фруктові дерева. А у вольєрі бешкетував пес на прізвисько Вайт. Та після третьої ночі вороже залізяччя вгатило у їхній сад. Хлопець, його молодший брат та батьки дивом вціліли.

«Ми з братом спали у кімнаті. У нас двоярусне ліжко. Аж раптом – гучний вибух. Мене закидало будівельним брухтом і склом. А ще – впала віконна рама. Кинувся до молодшого – він цілий. У дверях побачив батька. За ним – мама. Її обличчя було у крові. Все через порізи склом», – пригадує нічний кошмар Єгор.

Оговтавшись, родина зрозуміла – їхнього дому більше немає. Власне й сусідських також. На місці ж собачої будки – купа будівельного мотлоху.

«Вайта ніде не було. Думали, його десь причавило. Але, на щастя, все обійшлося. Люди побачили його у центрі та прихистили. Видно, він злякався сильного вибуху та втік», – додав підліток.

Ще за декілька хат руїни розбирає кремезний чоловік. Він не може стримати сліз. Звістка про ракетну атаку по Павлограду застала його в обласному центрі. До батьківського будинку Вадим збирався на вихідні.

«О пів на четверту ранку зателефонували сусіди. Кажуть – все зруйновано. Приїхали сюди з братом. А тут вікна вибиті, дах зняло, всередині все потрощено. Господарство знищене, – розказує він. – Будемо відновлювати якось. Батьки за життя просили дбати».

Пані Наталія до місця «прильоту» летіла стрімголов серед ночі. Бо тут були її діти – син, невістка та онук.

«Прокинулася від страшенного звуку вибуху. Відразу набираю сина і чую – хати немає, але ми всі живі, – ділиться мешканка Павлограда Наталія. – Прибігла до батьківського дому. Побачила рідний провулок і серце защемило. Це ж Батьківщина. А якась сволота взяла й зруйнувала моє минуле, а тепер і майбутнє моїх дітей!».

Не може жінка змиритися й з тим, що вороже залізяччя забрало життя її сусідки. Пані Наталія добре знала загиблу. Каже – людиною вона була доброю і чуйною. А ще працьовитою.

 «Літня жінка загинула ще до приїзду швидкої, – пояснив заступник директора департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОВА Олексій Григорук. – Загалом по медичну допомогу звернулося восьмеро людей. Всі лікуються амбулаторно. У них подряпини та різані рани».

У приватному секторі Павлограда понівечено понад 60 будинків. Деякі з них без даху та вікон. Інші тепер потребують капітального ремонту.

«Розділимо понівечене майно на три категорії. Це повністю зруйновані будинки. Ті, які підлягають експлуатації після ремонту. А ще – житло, де вибиті шибки, понівечені дахи. Після прийматимемо рішення про розмір допомоги постраждалим з міського бюджету», – резюмував міський голова Павлограда Анатолій Вершина.

На місці нічної ракетної атаки працює майже 30 надзвичайників.