Скасування надбавки негативно впливає на бойовий дух армії та, як наслідок, на обороноздатність держави

Проєкт закону поданий групою народних депутатів 2 березня.

Необхідні для цього кошти пропонується отримати через встановлення «стелі» для заробітної плати народним депутатам України, членам Кабінету Міністрів України, прокурорам, працівникам, службовим і посадовим особам Національного банку України, а також іншим службовим і посадовим особам, працівникам, оплата праці яких регулюється спецзаконами.

Нагадаємо, що 25 січня 2023 року було видано наказ Міноборони № 44, який застосовується з 1 лютого і передбачає суттєве скорочення виплат додаткової винагороди у розмірі 30 000 грн.
Згідно з наказом винагорода у розмірі 30 000 грн виплачується не всім військовослужбовцям, як було до його видання, а тільки тим, які виконують бойові (спеціальні) завдання згідно з бойовими наказами (розпорядженнями) у складі діючих угруповань військ Сил оборони держави, резерву Головнокомандувача ЗСУ, розгорнутих пунктів управління Генштабу; з протиповітряного прикриття та наземної оборони об’єктів критичної інфраструктури, всебічного забезпечення діючих угруповань військ в районах ведення воєнних (бойових) дій.

Варто зазначити, що раніше мобілізованим військовослужбовцям скасували виплати (збереження) заробітних плат за місцем роботи до мобілізації, саме через введення надбавки у 30 тисяч гривень. Основним мотиватором тоді було — зняти тягар виплат з роботодавців. Тепер же мобілізованих позбавили й цієї виплати.

«Така суттєва зміна порядку і розмірів виплати грошового забезпечення у період активних бойових дій негативно впливає на бойовий дух армії та, як наслідок, на обороноздатність держави», — йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.

 Дане положення не поширюватиметься на курсантів (слухачів) вищих військових навчальних закладів та закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання.