Виготовляли психотропи у промислових масштабах


Троє чоловіків орендували приміщення закинутої ферми. Там облаштували сучасну високотехнологічну нарколабораторію, обладнання якої дозволяло виготовляти близько 50 кілограмів психотропної речовини «Альфа-PVP» щомісяця. Під час слідчих дій поліцейські вилучили у наркодилерів заборонених речовин на понад 30 мільйонів гривень.

Припинили злочинну діяльність наркоугруповання оперативники управління боротьби з наркозлочинністю (УБН) в Запорізькій та Дніпропетровській областях спільно зі слідчими ГУНП в Запорізькій області під процесуальним керівництвом Вознесенівської окружної прокуратури м. Запоріжжя.

Встановлено, що організував наркобізнес 26-річний місцевий мешканець. Він залучив до незаконної діяльності ще двох жителів Дніпропетровщини віком 27 та 35 років. Вони облаштували нарколабораторію з виготовлення «Альфа-PVP» на орендованій закинутій свинофермі у Нікопольському районі. Для цього вони придбали спеціальний промисловий реактор та інше необхідне лабораторне обладнання, яке використовується для синтезу хімічних сполук.

Готову продукцію фігуранти рекламували через дві наркокрамниці в Інтернеті, а збували виключно гуртовими партіями вагою від одного кілограма. Відправляли «товар» поштою по території всієї країни, отримуючи розрахунок у криптовалюті. Такий «бізнес» приносив їм близько 9 мільйонів гривень доходу в місяць.

Правоохоронці за силової підтримки бійців спецпідрозділу КОРД та БПОП провели 14 одночасних санкціонованих обшуків за місцем розташування лабораторії та в помешканнях і автівках фігурантів. Загалом під час слідчих дій вилучено: 35 кг готового «Альфа-PVP», ще 30 літрів психотропу на завершальному етапі синтезу, близько 800 літрів різноманітних прекурсорів, лабораторне обладнання, гроші та два автомобілі, які зловмисники використовували у своїй незаконній діяльності.

Орієнтовна вартість вилучених заборонених речовин за цінами «чорного» ринку становить понад 30 мільйонів гривень.