Невідомий українець врятував хлопцю життя

У київській клініці Охмадит провели першу в Україні успішну пересадку кісткового мозку від неродинного донора 18-річному .

Про це повідомляє пресслужа Міністерства охорони здоров’я України.

18-річний Олег Шевченко з Павлограда залишив найбільшу дитячу лікарню країни Охмадет після успішної трансплантації кісткового мозку (ТКМ).

Вперше в Українському реєстрі донорів кісткового мозку знайшли схожість із людиною з України. Так невідомий українець урятував життя Олега.

Минулого літа Олегу стало зле. Спочатку батьки подумали, що у дитини тепловий удар. Але після аналізів стало зрозуміло: у підлітка апластична анемія у тяжкій формі.

Лікування розпочали в Регіональному медичному центрі родинного здоров’я у Дніпрі. Але позитивних результатів досягти не вдалось. Постало питання проведення ТКМ від нерідного донора.

“До повномасштабного вторгнення донорів знаходили у всьому світі. І зі стовпових клітин могли доставити в Україну літаком. Нині все ускладнилося: спочатку клітки доставляють до Польщі літаком, а далі автомобілями везуть до Києва. Час у цій ситуації критичний: від забору клітини до трансплантації має пройти не більше 72 годин”, – пояснив завідувач відділення ТКМ Олександр Лисиця.

“В Українському реєстрі є 8840 потенційних донорів. У нас пішло 5 років роботи, віри, наполегливості, рішучості, впевненості, відповідальності та величезної любові, щоб уперше для пацієнта знайти нерідного донора в Україні”, – розповів засновник Українського реєстру донорів кісткового мозку Роман Куць.

“Ми не знаємо хто це, але для нас донор – герой. На щастя, якась чужа людина підійшла як донор і дала єдиний шанс моєму синові на життя”, – ділиться мама Олега Ірина.

Наразі у Києві охочих стати донором кісткового мозку безкоштовно реєструють на базі двох донорських центрів. З початку повномасштабного вторгнення ТКМ до Охмадету зробили 60 пацієнтам.