Справедливість і законність – поняття не тотожні.

Так вважає голова павлоградського міськрайонного суду Наталія Самоткан. Про це йшла мова під час зустрічі із журналістами.

«Сьогодні на прийом прийшов чоловік. А справа яка? Від його колишньої дружини надійшла зава про стягнення аліментів на утримання дітей. Ситуація банальна, жінці важко, він тато і зобов’язаний допомагати фінансово. А його не влаштовує стягнення третини заробітку , бо у нього нова сім’я. Він вважає, що рішення суду несправедливе. А його колишня дружина вважає, що рішення суду справедливе», – розповідає Наталія Самоткан.

Вона також додає, що є закон і міряти рішення суду з точки зору справедливості – невірно. Адже суддя приймає рішення опираючись перш за все на закон. А справедливість – поняття більше суб’єктивне.

«Декотрі політики говорять, що перш за все має бути справедливість . Перш за все законність. Недавно я судила одного чоловіка. Він у неповнолітнього хлопчика забрав мобілку. Чоловік раніше неодноразово судимий. І в період дострокового звільнення скоїв цей злочин. Суд присудив йому 4 роки позбавлення волі. Я вважаю, що це справедливо. А його родичі вважають, що несправедливо,бо у нього ж немає такої мобілки і йому хотілось. І що побілка не варта такого покарання. Закони судді не приймають, вони лише ними користуються», – додає Наталія Самоткан.

Читайте також: Павлоградський суд стає відкритим та прозорим