Наукові співробітники музею знайшли в архівах Дніпра прізвища тих, хто затягував зашморг на шиї павлоградських підпільників.

«У нас в музеї є фотографія повішання заступника командира партизанського загону та інших партизан на Соборній площі Павлограда. Але ми не знали хто це зробив. А зараз ми уже дізнались чому цих людей повісили і хто зашморгнув у них на шиї мотузку», – розповіла директор музею Тетяна Ведмідь під час засідання міськвикокому.

Матеріали про тих, хто вніс свій негативний вклад у визволення міста наукові співробітники музею випадково виявили в архівах Дніпра.

«Вже пройшло 73 роки з дня визволення міста від німецьких окупантів. Ми завжди вшановуємо пам’ять тих людей, які брали участь у визволенні нашого міста, працюючи у підпільних організаціях чи партизанських загонах. Але ми дуже мало говоримо про павлоградських зрадників , які робили багато для того, щоб визволення нашого міста не відбувалося. В архівах Дніпра зовсім випадково були знайдені матеріали і списки цих людей, це понад 40 чоловік. Із часом ми їх оприлюднимо у ЗМІ», – додала Тетяна Ведмідь.

Щоправда з приводу того, щоб оприлюднити імена зрадників розгорілась жвава дискусія. Не всі члени міськвиконкому та присутні в залі керівники служб та організацій вважають, що їх імена варто оприлюднювати, що мовляв у них є діти, онуки … і ми заплямуємо їх.

«Чому ми говоримо, що Сталін і Ленін є злочинцями, бо вони масово знищували людей, то чому ми не можемо озвучувати імена людей, котрі чинили злочини тут у нашому місті», – зауважив заступник міського голови Віталій Мовчан.

Були пропозиції обговорити це питання на депутатській сесії чи засіданнях міськвиконкому.

Більшу ясність у питання хто має вирішувати оприлюднювати чи ні імена зрадників вніс юрист міськвиконкому Олег Ялинний. За його словами музейники мають у цьому питанні керуватись виключно законодавством і не порушувати його. У законі нічого не говориться про заборону оприлюднювати імена антигероїв у ЗМІ.

Зійшлись на тому, що після детального вивчення всіх документів рішення прийматиме науково-методична рада музею.

Коментарі   

+2 # Андрон 24.11.2016, 17:44
Рішення прийматиме "актив" міста, а може і області: "Це прізвище назвати, а це ніззя, бо його внук відомий керівник." Ось так буде.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата