Глобальна стратегія ООН « 90-90-90» – подолання ВІЛ-СНІДу у світі.

Згідно цієї програми 90% інфікованих мають знати про свій статус, 90% із них мають приймати ліки і у 90% із тих,хто примає ліки не повинен визначатись вірус.
Програма почала діятти у 2016 і триватиме до 2020 року, у 2021 проаналізують результати.

Згідно статистики, на даний час в Україні менше 50% людей знають про те, що вони ВІЛ - інфіковані. Більша половина всіх захворівших та померлих від СНІДу припадає на Дніпропетровську, Одеську та Донецьку області.

У Павлограді на обліку у Центрі профілактики СНІДу перебуває 824 чоловіки, 114 із них поставлені на облік у цьому році. Проте це не відображає реальну картину, бо більше 50% ВІЛ інфікованих не знають про свій статус. Розповіла лікар відповідальний за надання медичної допомоги ВІЛ інфікованим Лідія Василенко під час прес-конференції.
Впевненості у тому, що до 2020 року Павлоград досягне результату 90-90-90 у лікаря немає. Хоча успіхи у боротьбі зі СНІДом помітні.

«На сьогодні прогрес є. Ми прискорили темпи тестування. Ми отримали багато експрес-тестів. За 9 місяців ми зробили 410 експрес-тестів . Із них 56 позитивних. Намагаємось в першу чергу тестувати людей, що потрапляють у групи ризику. Всього у Павлограді було протестовано 5тис 265 чоловік . Із них 124 позитивних. На облік поставили 114 чоловік. В минулому році – 54 чоловіки. Ліків зараз достатньо», – розповіла Лідія Василенко.

За її словами при вчасно розпочатій антиретрорвірусній терапії ( АРТ) ВІЛ-інфіковані ведуть звичний спосіб життя і почуваються задовільно.

        До речі

В.о міністра охорони здоров'я Уляна Супрун заявила, що епідемію ВІЛ-СНІДу в Україні буде зупинено