Спогади павлоградських євромайданівців. Ради чого поїхали на столичний Євромайдан. Найяскравіші, зворушливі враження

Олексій Турієв

- Події, котрі тоді відбувались, ти просто не міг залишатися поза ними, ти просто мусив там бути, бо якщо ти там не будеш, то все твоє життя, що ти жив можна викреслити і все.
А саме шикарне на Майдані було те, що якийсь прекрасний чоловік щовечора, коли все стихало ходив і грав на саксофоні. Музика на увесь Майдан… Це просто магія у чистому вигляді.

Ігор Осінний

- Я шукав справедливість у Києві. Мені набридло тут. Все було несправедливо, куди не звернись все кругом корумповане було, тому я поїхав у Київ за правдою. Я був там близько місяця, отримав поранення . У мене контузія, втрата зору, слуху, переломи були. Все зажило, але зір далі падає, з кожним роком все більше.

Валентин Колісник

- Я поїхав на майдан, бо для мене це уже був наступний крок після декількох років активної діяльності. Ще у 2009 році активісти прогнозували війну із Росією. Тому я почав свою діяльність раніше і поїздка на Майдан, то уже було продовження цієї діяльності. Був там із 1 січня і до травнія 2014. Ми ще продовжували діяльність у Слідчому Комітеті Майдану.
Яскравих моментів там було багато. Щодня  траплялось щось таке, що можна розповідати. 20 лютого – це переломний момент. Я після цього дня отримав сивину. Наша барикада була найменша, але найближча до Банкової, тобто найвідповідальніша

Микола Осіпчук

- Не міг не поїхати, бо ці проблеми, які існували у державі, їх можна було вирішити тільки у такий спосіб. Я не скажу, що ми там геть усе повирішували. Я так думаю, що цей процес він продовжується. І будемо сподіватись, що розв’язка буде благополучною для країни. Є такі ситуації, коли, незважаючи на ризики, доводиться приймати такі рішення.
Я пам’ятаю вечір на Водохреща. Наші Львівські побратими вирішили організувати щось на зразок відзначення цього свята. Розлили якусь рідину по стаканчиках і всі підняли і випили і тут я розумію, що це свячена вода, тобто що це не спиртне якесь. І, чесно кажучи, згадуючи цей момент, навіть зараз у мене якийсь такий мороз по шкірі, тобто це було дуже зворушливо.

Довідково

За даними Міністерства охорони здоров’ я України із 30 листопада 2013 року по 14 квітня 2014 року в ході акцій протесту у Києві та регіонах України загинуло 106 чоловік.
В організації волонтерів-медиків Майдану стверджують, що кількість загиблих під час протистоянь на Майдані досягає 780 осіб.

Читайте також: У Павлограді влада й активісти порізно вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні (ВІДЕО)