Модульне містечко в Павлограді є найбільшим із семи, що зводились у Дніпропетровській, Запорізькій та Харківській областях. У ньому можуть проживати 640 чоловік.

 У відкритті транзитного містечка взяли участь Надзвичайний та Повноважний посол ФРН в Україні Крістоф Вайль, радник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Борис Трейгерман, голова Державної служби України із надзвичайних ситуацій Сергій Бочковський, міський голова Іван Метелиця, священнослужителі. Вони урочисто перерізали стрічку та оглянули будиночки.

 Облаштуванням будиночків німецька сторона залишилась задоволеною. Із Павлорада посол Німеччини повезе на батьківщину ікону, котру подарували йому під час урочистості.

 Модулі обладнані всім необхідним для життя.

 За попередніми розрахунками, вартість проживання в містечку складає 588 грн з однієї особи. Переселенці кажуть, що така ціна є дорогуватою для них, але це дешевше, аніж винаймати квартиру. Декотрі кажуть, що винайняти квартиру багатодітній родині важко.

 «Люди, коли дізнаються, що у мене шестеро дітей, то відразу відмовляються здавати житло», — розповідає багатодітна мама із Луганської області.

 Радник губернатора області Борис Трейгерман пообіцяв, що платня за проживання в будиночках з часом буде дешевшою. Враховуватимуть соціальний статус родини, їх статки та кількість членів сім’ї.

 На розгляд чергової сесії Павлоградської міської ради планується винести питання про звільнення від сплати за проживання дітей до 3-х років.

 За наявною інформацією Кабінет міністрів планує прийняти рішення про зменшений спеціальний тариф за споживання електроенергії у транзитних містечках.

 За повідомленням керівника КП «Павлограджитлоскрвіс» Тетяни Петлі, договори із поселенцями у будиночки укладаються на три місяці.

 «За цей час вони можуть підшукати собі житло, або ж можливо хтось забажає повернутись додому. Але якщо людина захоче проживати у будиночках більший термін, то договір продовжуватиметься. Ніхто людей із модулів не виселятиме», —сказала Тетяна Петля.

 Загалом на території Дніпропетровщини в рамках партнерства з Німецьким товариством із міжнародного співробітництва GIZ, збудовано 5 модульних містечок— у Дніпродзержинську, Дніпропетровську, Кривому Розі, Нікополі та Павлограді. Павлоградське модульне містечко відрилось першим.