Коли піаряться перед виборами на збіднілих пенсіонерах чи на дитячих майданчиках, це ще можна зрозуміти. Але, коли для передвиборчого піару вибирають видатну археологічну пам’ятку багатьох поколінь українців – це вже, як кажуть, пробачте! 

Із здивуванням прочитав в газеті «Павлоградский репортер» , що народний депутат України Артур Мартовицький (Опозиційний блок) був першим, хто звернув увагу на Мавринський Майдан і саме він почав турбуватися про його збереження. Що тут можна сказати?

Адже саме Павлоградське міське т-во «Просвіта» та культурологічний клуб «Українська цивілізація» ще два роки назад забили на сполох, коли побачили гори сміття навколо Мавринського майдану. Ми тоді зрозуміли, що треба піднімати на захист Майдану все свідоме українство, аби його врятувати. Чим більше людей будуть про нього знати і не тільки в Павлограді, а й по всій Україні, тим більше шансів його зберегти.

За свої кошти просвітяни надрукували листівки з роз’ясненням, яка унікальна історична пам’ятка знаходиться на території їхнього села і пішли від хати до хати в Межирічах, розмовляли з межиричанами, аби розбудити їхнє сумління. Були проведені зустрічі в школах с. Межиріч, аби ще й діти розповіли батькам про Мавринський Майдан. Інформацію про Майдан ми розкидали по багатьох сайтах в інтернеті, як в Україні так і за кордоном.

І люди з багатьох міст України почали відвідувати Мавринський Майдан, всі побачили, яке диво знаходиться в Павлоградському районі. Зараз треба все зробити, аби добитися від держави надання Мавринському Майдану статусу заповідної зони. Ми вдячні за вивчення і популяризацію Майдану Ларисі Михайлівні Охотник, яка займається цим вже не один рік. Ми також вдячні Пономарчуку М. С. за те, що він допоміг весною минулого року прибрати сміття навколо Майдану.

Але проблеми Майдану не зникли, територію навколо Майдану продовжують засмічувати, кожного літа випалюють траву, чим завдають великої шкоди його рельєфу, байкери влаштовують змагання на схилах пагорба.

На жаль, прості українці інколи поводяться як дикуни, не відрізняється від них і більшість можновладців, для яких Майдан – це купа землі. До Англії, Польщі чи Франції, як і всього цивілізованого світу, де під охороною держави знаходиться найменша пам’ятка історії, нам іще дуже далеко.

Так що не піаритися потрібно на Майдані, а всім миром його рятувати, аби зберегти для майбутніх поколінь. Простояв же він сім тисяч років і наші предки його зберегли для нас, невже ми гірші за них?

Голова Павлоградського міського т-ва «Просвіта» ім. Т. Шевченка  Микола Заремба для tv-news.dp.ua