Його мрія збулась. Він таки став лікарем-стоматологом . Зараз Микола Старішко – головний лікар найбільшої в місті стоматологічної поліклініки.

«Цю професію я вибрав сам свідомо. Я родився і виріс у селі, в  сім’ї  робітників. І ще будучи дев'ятикласником визначився, що обов’язково стану лікарем. Я дуже любив тварин, намагався їх лікувати – накласти шину , відвари там всілякі робив, мазав зеленкою, йодом. А коли вперше потрапив до лікаря-стоматолога, то уже тоді зрозумів, що стану стоматологом», – розповів журналісту tv-news.dp.ua Микола Старішко.

Хоча в житті йому прийшлось працювати не лише стоматологом. Був період коли доводилось (за наказом партії) організовувати спеціалізовані підрозділи по лікуванню алкозалежних – так звані ЛТП. Потім був головним лікарем у 4-й міській лікарні, очолював міський відділ охорони здоров’я. Потім повернувся у свій рідний колектив – в стоматологію.
Напередодні Дня стоматолога Микола Старішко відповів на запитання журналістів.

- Розкажіть про свій колектив.

- В стоматологічній поліклініці працює 27 лікарів-стоматологів. Із них 14 фахівців першої категорії, 4 – вищої категорії. Решта – молоді фахівці, котрі прийшли до нас по завершенню Дніпропетровської медичної та Полтавської стоматологічної академії. В штаті в основному жінки – 17 жінок і 10 чоловіків.

- Які послуги надає медичний заклад?

- Ми надаємо всі медичні стоматологічні послуги – терапевтична стоматологія, хірургічна, ортопедична. Є також і дитяча стоматологія. Займаємось також лікуванням слизової оболонки порожнини рота, підщелепної залози.

- Чи можете ви за якістю надання послуг конкурувати із приватними стоматологічними кабінетами?

- Ми їм завжди заздрили, що вони мають змогу закупити новітнє обладнання та відправити своїх лікарів на різні міжнародні курси по стоматології. А ми, на превеликий жаль, до 2014 року працювали на машинах виробництва 82-85-х років. А взагалі якщо є здорова конкуренція, то я її підтримую. На сьогоднішній день в місті 26 приватних зубних кабінетів.
За останні два роки наша поліклініка значно обновила свою матеріально-технічну базу. Ми вперше за 20 років змогли закупити дві новітні стоматологічні установки. Одна із них уже установлена. Для другої готуємо спеціальний кабінет, тому що ці машини вимагають спеціальних умов – має бути і тепла, холодна і дистильована вода, підігрів.

Із 2013 року у нас активізувалась дитяча стоматологія. 4 наші лікарі уже отримали сертифікати із дитячої стоматології. Допомога надається не тільки павлоградцям, а й мешканцям прилеглих територій - Павлоградський, Юр’ївський район, Тернівка.


- Чи є якісь відмінності у наданні стоматологічних послуг між приватними кабінетами та стоматологічною поліклінікою?

- У нашій поліклініці стоматологічна медична допомога дітям до 17 років надається безкоштовно. Стоматологічна поліклініка працює в цілодобовому режимі. Із 08 до 20.00 – у звичайному режимі. А з 20.00 і до 08.00 – працює ургентна служба. У разі необхідності швидка медична допомога привозить людину до лікарні і в нічний час. Працюємо також і у вихідні. Безкоштовну медичну допомогу надаємо також і людям пільгових категорій. А людям, котрі за станом здоров’я не можуть прийти у поліклініку, то надаємо стоматологічну допомогу дома. Наші спеціалісти виїздять до них. Приватні стоматологічні кабінети не надають допомогу людям, котрі не можуть проплатити за послугу.

- Стоматолог – це та професія, котра викликає страх і неприємні емоції. Як не боятись стоматолога?

- Найбільше люди бояться лікаря-стоматолога, бо думають, що лікар зробить боляче. Але то було колись. Зараз цю хибну думку потрібно міняти. В арсеналі сучасного лікаря- стоматолога є багато різних знеболювальних засобів. Нарешті зробили такі знеболювані, які не дають алергійних реакцій. Тому, коли лікар робить знеболювання, і не робить проби на алергію, то пацієнти інколи думають, що лікар неуважний чи чогось не розуміє. Насправді при використанні такого сучасного знеболювання, проба не потрібна.

- І наостанку трохи статистики. Хвороби зубів збільшуються, чи навпаки зменшуються. З чим це пов’язано?

- В цілому захворювання порожнин рота залишилось на тому ж рівні, що було 10 років тому. А от хвороби твердих тканин зуба збільшується . Основна причина – неправильне харчування. Люди харчуються в основному їжею, що містить вуглеводи і мало вживають вітаміни, білки. Кількість пацієнтів у нас значно збільшилась. Це пов’язано іще й із закриттям амбулаторій у селах, і закриттям стоматологічних кабінетів , відсутністю у селах дитячих стоматологів і збільшенням каріозних процесів.
Потужність стоматологічної поліклініки – 230 пацієнтів у робочу зміну. За 2015 рік прийнято 157 тис 431 чоловік. 

За цілодобовою стоматологічною допомогою можна звертатись до стоматологічної поліклініки за т. 6-48-65. 

До речі

Сьогодні, 9 лютого, люди третьої найдавнішої професії відзначають своє професійне свято – День стоматолога.