Ох і міцно засіла радянщина в головах деяких наших керівників.

Вирішили вони нас порадувати на День міста фестивалем-виставкою самоварів, який «проводится с целью популяризации семейных (?) ценностей, общения, обмена традициями и культурами разных народов, проживающих на территории Западного Донбаса».

І тут згадалися паради на «Красной площаді» в Москві, де обов’язковим атрибутом було поперед колони виставляти дівчат і юнаків в національних костюмах радянських республік. Це повинно було символізувати «дружбу радянських народів».

Вищого цинізму і блюзнірства мабуть світ тоді ще не бачив, бо керівництво Радянського Союзу взяло курс на створення єдиного радянського народу з єдиним «русским языком». Відомо, яку кількість указів і таємних постанов видало ЦК КПСС на знищення української мови, скільки постраждало українських патріотів, які виступали на її захист. А віддзеркаленням «дружби народів» була радянська армія, де процвітала дідівщина і де знущалися над «нацменами».

А скільки було анекдотів про чурок, молдаван, чукчей і хохлів. Як висміювалися і принижувалися мови «братніх» народів, багато з нас про це не тільки пам’ятає, а і відчув на собі. Особисто я це відчув в 1975 році, коли вперше приїхав у Павлоград і мене на автостанції за українську мову обізвали бандерою.

Ось вже 25 років як Україна незалежна держава і до того ж іде війна на Сході з нашим «старшим» братом, який лютою ненавистю зневажає все українське, бо «никогда не было ни Украины, ни украинского языка», бо це все придумали поляки, австро-угорці та ненавистні америкоси.

Хотілося б запитати організаторів фестивалю: яке відношення мають самовари до сімейних цінностей і які такі народи проживають на території Західного Донбасу? Народи проживають на території своїх держав, а в Павлограді проживають представники цих народів.

А взагалі, як то воно не цікаво – тільки одні самовари, треба б іще додати балалайки з матрьошками та й бурановських бабушек не завадило б запросити! Ото б весело було б, ото б погуляли!

                Голова Павлоградського міського т-ва «Просвіта» ім. Т. Шевченка Заремба Микола

 

Коментарі   

+3 # Андрон 14.09.2016, 19:17
Беззаперечно згоден з автором. Скажу більше: в декого, якщо не в більшості, ще "сидять" шухлядах партквитки з портретом козломордого ката, тому такі рішення і приймаються.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
-3 # NIK 15.09.2016, 14:20
Ох, як же глибоко ж засіла в головах деяких наших співгромадян, ними ж вихована та виплекана, думка про те, що тільки їх погляди мають право на життя та підтримку. Йдеться про Вас, голова Павлоградського міського товариства «Просвіта» Микола Зеремба. Ваше обурення в «спічі» щодо Фестивалю – виставки самоварів, як символу якогось, вами ж надуманого, «російського сліду» - це не що інше, як намагання сплюндрувати нашим землякам свято, в якому вони візьмуть участь та продемонструють збережене ними на протязі багатьох десятиліть те, що для них є сімейними реліквіями, отже – сімейними цінностями. Відчуваєте різницю?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
-2 # NIK 15.09.2016, 14:27
А може у Вас є ідея провести якусь другу виставку, з другими сімейними цінностями? Більш за все, що немає. Тож, не в змозі щось організувати самому, плюндруєте те, що роблять інші люди, які намагаються подарувати своїм землякам справжнє свято. В нашому Західному Донбасі мешкають представники багатьох національностей, які намагаються зберегти свою автентичність. І якщо Ви рахуєте себе справжнім представником демократичного суспільства, то повинні поважати не тільки свою думку, але й думки інших людей. Не треба керуватися принципом: є дві думки: одна – моя, друга – неправильна. Крім того, щоб робити такі гнівні закиди, треба добре знати не тільки історію КПРС і Радянського Союзу, а й історію виникнення самоварів, що бере свій початок зі Стародавнього Риму та Китаю.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
-2 # NIK 15.09.2016, 14:31
Так що, як казав один з героїв фільму, знятого Леонідом Биковим
чи він теж «не такий», як вам хотілось би?) «В бой идут одни старики»: Учите матчасть, Коля». Та не шукайте чорну кішку там, де її немає й не може бути!
Микола Волошин, член Спілки журналістів України.
Для тих, хто вміє читати - історія виникнення самоварів за версією інтернет видань.
"Є думка, що самовар - чисто російський винахід. Але ж засоби, подібні самовару, були відомі з часів глибокої давнини. Археологами були знайдені прилади, що працювали за принципом самовару. Неймовірно, отже напої з самовару пили римляни за часів античності. Аутепса - таку назву мав античний самовар.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
-2 # NIK 15.09.2016, 14:36
Простий, оригінальний, корисний винахід був зроблений наступним чином: ззовні аутепса представляла собою щось схоже на високий глек, усередині якого розташовані були дві ємності: для вугілля та для рідини. Розжарене вугілля подавалося через отвір збоку, рідина наливалась з допомогою черпака. В тому ж пристрої можна було охолоджувати напої в спекотні дні. Для цього, замість вугілля, використовувався лід. З часом в Європі почали з'являтися схожі пристрої, але з вдосконаленою конструкцією.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
-2 # NIK 15.09.2016, 14:44
В Росії самовар з'явився в період правління Петра І, який часто бував в Голандії, звідкіля привозив багато ідей, цікавих предметів, серед яких був і самовар. Аналогічне пристосування існує і в Китаї. Глибока чаша на піддоні з пристроєними піддувалом і трубою - ось що представляє собою китайський прототип самовару, маючий назву «Хо-го». Виробляють «Хо-го» з металу та фарфору. Безперечно, що китайський «Хо-го» є прообразом російського самовару. Відомо про те, що на територію України пристрій для кип'ятіння води першими завезли козаки.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
0 # Микола 21.09.2016, 00:30
О, як зачепило місцеву "вату" за живе написане Миколою Зарембою! )) Скільки слів потрачено! )
Цьому "ватному ніку" варто нагадати (російське ж) прислів'я: "В чужой дом со своим самоваром в гости не ходят"! А те, що Україна для подібних "ніків" і їх господарів дім таки чужий, сумнівів не викликає.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата