Незвичайні види туризму, як альтернатива спокійній подорожі із метою пізнання та насолоди. Одним словом, цей туризм для тих хто прагне «гострих відчуттів»


Атомний туризм

Це відносно новий тип туризму, який виник після світанку Атомної Ери. Допитливі туристи, зачаровані Атомної Ерою, можуть відвідати місця, важливі для історії Атомного століття. Це місця, де сталися значні інциденти, пов’язані з ядерною енергією. Є музеї, які спеціалізуються на атомній зброї, але найбільш відвідуваними є саме ті місця, де атомні бомби були скинуті, або підірвані. Само собою зрозуміло, що Хіросіма і Нагасакі — два найбільш відвідуваних місця, коли справа доходить до атомного туризму.
Ви також можете дізнатися кожну деталь про аварії на ядерному реакторі Чорнобиля та її впливу на тих, хто жив і працював у цій галузі, відвідавши Музей Чорнобиля в Києві. Київський музей Чорнобиля є найбільш відвідуваним музеєм цього незвичайного виду туризму.

Темний туризм

Темний туризм обертається навколо чого завгодно, що має відношення до смерті, та загробного життя. Серед таких туристів популярні місця розташування, де мали місце багаторазові смертельні випадки, масові самогубства, або місця древніх ритуалів. Одне з найбільш відвідуваних місць в усьому світі — замок Дракули в Румунії, де він жив і вбивав людей.


Гетто-туризм

Гетто-туризм є новачком у цьому списку, зародившись на початку 2000-х років. З поширенням хіп-хоп культури за останні 15 років, все більше людей цікавляться тими місцями, де зародився цей жанр і культура. Американські гетто Детройта, Нью-Йорка, Чикаго і Лос-Анджелеса стали туристичними пам’ятками головним чином через молодих людей, зацікавлених цим певним способом життя, написами на стінах, музикою і одягом. Колись користувався великою популярністю Тур по Реальному Бронксі — поїздки на автобусі, що проводять туристів через деякі самі сумнозвісні гетто Нью-Йорка.

Туризм з акулами

Назва цього типу туризму говорить сама за себе. Навряд чи ви зможете знайти більш моторошний, або більш небезпечний тип туризму, ніж дайвінг з акулами. Акулячий туризм, фактично піджанр іншого типу туризму — екологічного. Він створений спеціально для тих, хто любить акул і їх криваві щелепи. Тут важливо бути досвідченим дайвером і вибрати найміцнішу клітку для занурення. Незважаючи на високий професіоналізм і чудову організацію турів, було кілька нещасних випадків, і навіть деякі смертельні випадки.

Халяльний туризм

Релігійний туризм не є чимось новим, він існував в різних формах (таких як паломництво) протягом багатьох століть. Цей новий вид релігійного туризму вже кілька років є одним з найпопулярніших видів серед мусульман. Як би вам це сподобалося, якщо б ви мали провести свою відпустку, не вживаючи алкоголю? Вірте чи ні, але саме це пропонує Халяльний туризм. Так що, якщо ви любите свинину, то навіть не думайте про це — вас можуть убити за такі «гріховні уподобання». Однак цей певний тип туризму популярний в ісламських країнах, таких як Марокко і Туреччина, що намагаються залучити все більше мусульманських туристів.

Військовий туризм

Іноді він згадується, як «самогубний туризм», що вельми справедливо. Значна різниця між цим типом туризму, і атомним або темним туризмом — те, що в цьому випадку турист відвідує район активних бойових дій, посеред вибухів бомб, куль і гранат. Військові туристи часто є любителями екстремальних видів спорту, адреналіновими наркоманами. Рекордно високий рівень військових туристів спостерігався під час війни в Афганістані. Для більш мирних військових туристів є групи, які спеціалізуються на відвідуванні неактитвних районів бойових дій, де ситуація набагато спокійніша