Мова йде про підприємців, котрі надають послуги по вивезенню каналізаційних стоків

Такі послуги вони уже надають 10 років. Мають для цього відповідні дозволи, працюють офіційно, сплачують податки. Ніяких претензій до їхньої роботи упродовж цього часу не було допоки не з’явився нове підприємство, котре «прибрало до рук» цей вид послуг.

У міськвиконкомі кажуть, що вирішили навести лад у роботі по вивезенню рідких відходів – систематизувати та упорядкувати. І тому тут має бути один господар – один виконавець послуг. Кажуть, що провели навіть прозорий конкурс на визначення виконавця, претендент був лише один – ТОВ «ДЕБРІС КОМПАНІ», він і став переможцем. Кажуть, що діють згідно із законодавством.

На запитання що тепер буде із підприємцями, котрі офіційно надавали такі послуги містянам, відповіли, що, мовляв, новий виконавець домовиться з ними.

Проте, за словами підприємців, водоканал розриває з ними договір на прийом стоків. А посадовці заявили, що підприємці працюють нелегально і з 1 лютого їм заборонено займатись такою діяльністю.

 

«Міськвиконком відразу після проведення конкурсу надсилає лист водоканалу про те, що така-то фірма виграла конкурс. Водоканал на підставі цього листа розриває договір з усіма, хто надавав такі послуги. Основні виконавці послуг – це 4 підприємці. І нам посадові особи заявляють, що ми начебто працюємо нелегально і нам тепер заборонено працювати. Як нелегально? Ми беремо участь у держзакупівлях в системі Прозоро, виграємо тендери по наданню послуг. Такі послуги надаємо і в районі та  інших громадах. А тут нас визнали незаконними. Виникає питання чому заборонили, на підставі чого. Як тільки ця фірма виграла конкурс, то вона що автоматично стала власником очисних споруд? Немає ніякої законноїпідстави розривати договір. Наприклад, у мене аварійна служба. Ми займаємось прочисткою каналізації, прочистка здійснюється з відкачуванням теж. Куди мені везти ці стоки? З 1 числа у мене розірваний договір. Зараз вони створюють монополіста. Це неправомірно», – розповідають підприємці.

Монополіст диктує свої ціни. Якщо раніше вартість послуги по відкачуванню та вивезенню рідких відходів була досить гнучкою – від 150 до 300 грн, то зараз вона фіксована – 242 грн, 32 коп.

 

«Вартість у нас була від 150 до 300 грн. Велика машина коштувала 1,5 тис. Зараз 2,5 тис. На 1 тис. більше. Була ціна договірна. Чіткої ціни не було. В залежності від робіт. Хтось хоче, щоб промили, почистили, тобто додаткові роботи. Але ціни були приємлимі. Орієнтувались на можливості споживача. Зараз у людей не буде можливості вибрати виконавця послуг чи домовитись про ціну», – наголошують підприємці.

Вони не розуміють як мають працювати далі. Адже у них уже укладені договори з підприємствами на виконання робіт по відкачуванню стоків.

 

«Прийде перше число, як нам працювати? У нас є договори з підприємствами, куди нам зараз дівати ці стоки? У мене є зобов’язання перед фірмою. Якщо я не виконаю ці роботи, то ми заплатимо штраф. Ми хочемо справедливості», – говорять підприємці.

Вони вважають, що новий виконавець послуг не зможе охопити все місто, маючи лише два автомобілі.

 Чи краще стане споживачам від таких нововведень?

 У людей має бути вибір ціни та якості.

Лише здорова конкуренція завжди була і є основним елементом  розвитку економіки.

 

До речі

Підприємці мають намір захищати свої права у суді.

 

Матеріал за темою:  Вигребуть та вивезуть. В Павлограді тепер один виконавець послуг по вивезенню рідких відходів