Організовувала незаконні референдуми

Вироком Павлоградського міськрайонного визнано винною 50-річну мешканку с. Стельмахівка Сватівського району Луганської області за умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України за попередньою змовою групою осіб, а також за участь в організації та проведенні незаконних референдумів на тимчасово окупованій території.

Про це повідомляє пресслужба Павлоградського міськрайонного суду.

За обставинами справи, у вересні 2022 року обвинувачена О. погодилась на пропозицію окупаційної адміністрації взяти участь в організації та проведенні так званого «референдуму» з метою зміни меж території та державного кордону України серед мешканців села Стельмахівка, окупованого з березня 2022 року. До кола обов’язків останньої входило прибуття до місця проживання виборця, перевірка анкетних даних осіб, заповнення списків осіб, які прийняли участь у голосуванні або відмовились від участі, видача бюлетенів, в яких було запитання російською мовою: «Вы за вхождение Луганской Народной Республики в состав Российской Федерации?», отримання бюлетенів з результатом голосування та поміщення його до відповідної скриньки.

Під час розгляду справи обвинувачена визнала вину повністю, сторонами кримінального провадження затверджено угоду про визнання винуватості.

Жінці призначено остаточне покарання у вигляді 5 років 6 місяців позбавлення волі з позбавленням права займатися діяльністю, пов'язаною з процесом виборів та референдумом строком 10 років.

Запобіжний захід до набрання вироком законної сили обвинуваченій залишено у вигляді тримання під вартою.