Уже не одне покоління мерів Павлограда обіцяли реставрувати та зберегти, як історичну пам’ятку, будинок Голубицького, що в самому центрі міста. Проте, мери мінялись, а будинок і далі руйнувався.

«Це питання не одного року. Коли він ще був не такий зруйнований, ми разом із павлоградським історико-краєзнавчим музеєм розробляли проекти по створенню там музею. Але тоді ми зіткнулись із приватною власністю. Там є люди, котрі там живуть. Вони мають право власності, прописку і ми не мали ніякого юридичного права зробити щось із цією власністю. У нас немає повноважень вирішити це питання у правовому полі», – говорить заступник міського голови Олена Шуліка.

Цікаво, що статусу пам’ятки архітектури будинок не має. Хоча при бажанні присвоїти йому цей статус можна на місцевому рівні. Чи візьметься міська влада за цю справу? Скоріш, що ні. Міський голова вважає, що у цьому будинку меценат Яків Голубицький ніколи не проживав. Хоча табличка на будинку говорить про протилежне.

«Це взагалі не будинок Голубицького. За історичною довідкою там жила прислуга Голубицького. Це його просто так називають будинок Голубицького. Вплинути на цю ситуацію ми не можемо», – розповів міський голова.