Це було справжнє пекло

Пані Олена разом із родиною була змушена покинути рідну Мар'їнку Донецької області у 2023 році. Місто вже майже повністю зруйнували російські обстріли.

 - Ми жили під постійними обстрілами. Постійно у підвалах. Це було не життя, а справжнє пекло. Хоча вже прожито чимало років, жити все одно хочеться, — згадує жінка.

Про Павлоград родині розповіли волонтери. Саме вони порадили місто як відносно безпечне місце, де можна почати життя заново.

- Коли ми приїхали, мені дуже сподобався Павлоград. Він чимось нагадує мою Мар'їнку. Але всі думки все одно залишаються вдома. Дуже боляче згадувати рідне місто.

Евакуюватися довелося поспіхом.

- Ми  виїхали лише з однією сумкою. Усе наше життя залишилося там...

Згодом пані Олена дізналася про громадську організацію «Жінки Західного Донбасу», яка допомагає внутрішньо переміщеним особам у Павлограді.

- Ми прийшли, познайомилися з командою організації. Нам розповіли, яку допомогу можуть отримати переселенці. Ми зареєструвалися й отримали підтримку.

Для пані Олени ця допомога має особливе значення.

- Я отримую невелику пенсію, маю інвалідність. Ми винаймаємо житло, тому така підтримка для нас дуже важлива. Тут до нас уважно ставляться, люди допомагають і підтримують. Ми щиро вдячні всім благодійникам за небайдужість.

У Павлограді підтримка жінок із числа внутрішньо переміщених осіб та представниць місцевої громади надається в межах проєкту «Посилення постраждалих від війни громад України через місцеві ініціативи (EMPOWER.

Проєкт реалізує громадська організація «Жінки Західного Донбасу».

Ініціатива фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) спільно з Генеральним директоратом Європейської Комісії з питань цивільного захисту та гуманітарної допомоги (DG ECHO) та впроваджується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) GmbH.

Німецька та європейська підтримка допомагає українським громадам ставати сильнішими та дарує людям, які втратили свої домівки, можливість почати життя заново.