Відчути і зрозуміти енергетику Мавринського майдану, що неподалеку с.Межиріч, Палоградського району, намагались учасники Дніпропетровського Клубу вихідного дня «Дивна країна».

 На майдані побували більше десятка учасників клубу, серед котрих біоенергетики, історики, краєзнавці.

 Під’їхавши до майдану, люди не поспішають виходити із автобуса. Довгенько сидять в салоні, потім стоять біля Майдану.

 - Люди повинні налаштуватись на певну хвилю сприйняття. У такі сильні енергетичні місця не можна заходити не підготовленим, аби не нашкодити собі. Серед нас 5 чоловік – сильні біоенергетики, люди, котрі займаються духовними практиками, – говорить керівник групи Ольга Філь.

 Після певних налаштувань на потрібну хвилю, група все ж проходить у центр Майдану. Дехто дістає якість предмети (бубни, металеві чаші), котрі допомагають відчути енергетику Майдану. Кожен знаходить для себе те місце і розташування, де йому найкраще. Хтось б’є у бубон, хтось тихенько співає, хтось сидить, хтось лежить чи ходить.

 - Що ви можете сказати про енергетику Майдана, – запитую біоенергетика, котра тримає в руках величезний бубон.

 - Тут дуже гарна енергетика, позитивна. Для того, щоб це відчути, потрібно спочатку вийти за територію мадану, а потім зайти всередину і ви відразу відчуєте різницю. На майдані ідуть два потоки енергії – висхідний і низхідний. Добре акумулюють енергію у центрі майдану ось ці пагорби навколо нього. Якщо у людини є якість проблеми , вона повинна стати на потік із низхідною енергією, аби позбутись проблем. Потім стати на інше місце (на потік із висхідною енергією) і наповнитись чистою позитивною космічною енергією.

 Щоправда, біоенергетики кажуть , що через пошкодження однієї із «лап» майдану, потік енергії був закритий, але їм вдалось її відкрити.

 Пробувши близько години на Мавринському майдані , учасники Клубу вирушають далі. Сьогодні у їх планах відвідати майдани нашого регіону. Після Мавринського майдану відвідають Карабинівку. Там два майдани. Потім поїдуть на майдани Синельниківського та Новомосковського районів.

 «Всього на Дніпропетровщині близько 200 майданів та курганів. Вони дуже мало досліджені. Люди інколи не розуміють всю історичну цінність таких місць. От у Карабинівці майдан засипають сміттям. Ми не можемо допустити цього», – розповів tv-news.dp.ua павлоградський активіст- краєзнавець Роман Нікіфоров.

 Учасники клубу планують також відвідати пам’ятки археології - кромлехи ( кам’яні круги).

 «До теми майданів, курганів, кромлехів ми підходимо із різних сторін – історичної, краєзнавчої, біоенергетичної. Ми хочемо привабити увагу до таких місць. Адже нація котра не знає свого минулого, не має майбутнього. Тоді нам легко нав’язувати іншу історію», – розповідає Ольга Філь.

 Для місцевих істориків Мавринський майдан — чи не найбільша загадка в регіоні. Ким та найголовніше — для чого він створений? Деякі вчені припускають, що степовий майдан є прадавньою обсерваторією.

 Кажуть, що там ніколи не літають птахи, не росте жодне дерево, а дощова вода навіть у паводки не затримується у котловині.