Всі об’єкти культурної спадщини Павлограда (їх близько 90) занесені до спільного державного реєстру, як історична пам’ятка і перебувають під охороною.

«На кожен об’єкт культурної спадщини заведений паспорт із вказівкою його технічної характеристики, дати побудови, матеріалу , у кого на балансі, хто обслуговує, хто має проводити капремонти і благоустрій», – розповіла tv-news.dp.ua начальник відділу культури Павлоградського міськвиконкому Вікторія Сєліна.

За збереження історичних пам’яток у Павлограді відповідають два комунальні підприємства: «Затишне місто» і «Ритуал»
Існує також і комісія по збереженню пам’яток в місті. Її очолює міський голова.

Проте існують в місті історичні об’єкти, за котрі не відповідає ані комісія, ані комунальні підприємства, хоча вони є у списку історичних. Вони або ж руйнуються природнім шляхом, або ж перебудовуються. До таких належить наприклад відомий будинок Голубицького, історичні казарми, що на території колишньої військової частини, будинок по Харківській, 72, будинок Захави.

Виявляється всі ці історичні будівлі є приватною власністю. І їх доля залежить від волі власника.

«У свій час не звертали уваги на ці цінності, не вводили їх у реєстр, не намагались зберегти. У пострадянському просторі їх намагались перебудувати, продати . Вони продавались у приватні руки. Так сталось із казармами на території військової частини. Років 15 тому їх продали у приватну власність . Вони зруйновані . Особняк Голубицього теж у приватних руках. Він має 3 господарі. Так само будинок Захави. У нас чимало об’єктів історії у приватних руках», – розповіла Вікторія Сєліна.

Приватники ж не поспішають укласти угоду із відділом культури про збереження пам’ятки, бо у цьому випадку вони беруть на себе певні зобов’язання.
На даний час ведуться будівельні роботи по Харківській , 72.

Цей будинок теж є історичним. Чи залишить приватник хоча б історичний фасад у такій же архітектурній формі ? За повідомленням Вікторії Сєліної на даний час ведуться перемовини.