До списку журналістів, котрих щороку 16 вересня поминає павлоградська журналістська спільнота, цьогоріч додалось ще два давно забуті прізвища – Григорій Чапля та Андрій Осипа (на фото вгорі).

Про них стало відомо завдяки старанням Дніпровського краєзнавця Михайла Рябцева. Хоча інформація іще потребує дослідження , бо відомо дуже мало.

Є історичні свідчення того, що обидва журналісти працювали разом в одній газеті «Соціалістичний наступ», а в роки війни – в газеті «Українець». Обидва писали про Україну, мріяли про її незалежність. І як кажуть старожили, були закохані в одну дівчину— Галину Пасько, котра живе в Павлограді до цього часу.

Григорій Чапля народився у с. Вербки, Павлоградського району у 1914 (точна дата невідома). Відомо, що він писав вірші, видавав свої книги. І навіть під час окупації міста створив театральний гурток.

Проте в Павлоградському музеї немає ніяких відомостей про Григорія Чаплю, немає його книг і жодного екземпляра газети «Українець», котру він очолював.

Краєзнавець Михайло Рябцев стверджує, що Григорій Чапля похований у Павлограді на цвинтарі, що по вул. Шутя. Місце поховання на цьому цвинтарі вказав і внук Григорія Чаплі, котрий проживає у Павлограді. Але каже, що про свого діда знає дуже мало. Щоправда на надгробку немає ніякого напису.

Не значиться таке прізвище і у цвинтарній архівній книзі. Так що ця історія ще потребує дослідження.