за однієї умови – якщо всі хворі почнуть приймати антиретровірусні препарати.

На сьогоднішній день на обліку в Павлоградському Центрі профілактики та боротьби зі СНІДОм перебуває 770 ВІЛ-інфікованих. За 9 місяців цього року на облік поставлено 73 чоловіки. Антиретровірусну терапію проходять 400 чоловік. Про це повідомила завідуюча Центром Лідія Василенко під час прес-конференції.

Лікарі також відзначають, що лідирує статевий шлях передачі інфекції. Ще років 5 тому переважав парентеральний (через кров).
Цей факт не дає підстав для оптимізму, бо означає, що хвороба перейшла у широкі прошарки населення. СНІД перестав бути захворюванням наркоманів чи людей з асоціальною поведінкою.

«Епідемія СНІДу не припиняється. Із парентерального шляху епідемія перейшла на статевий шлях. За 9 місяців 2016 року статевий шлях займає 55,5 %  І з кожним роком ця цифра збільшується. Це значить, що епідемія переходить у широкі прошарки населення. Лікування при такому шляху передачі складніше. Складніше попередити розповсюдження хвороби», – повідомила Лідія Василенко.

Разом із тим, значно зменшився вертикальний шлях передачі інфекції – від матері до дитини. За три останніх роки в місті не було жодного випадку вертикального шляху передачі інфекції. Цьогоріч в місті зареєстровано 9 народжених дітей від ВІЛ-інфікованих матерів. Діти народились здоровими завдяки тому, що мами пройшли профілактичне лікування.

За повідомленням Лідії Василенко, за 9 місяців 2016 у Павлограді від СНІДу помер 31 чоловік. В основному – це люди, котрі мали поєднану інфекцію ВІЛ-туберкульоз.

«Захворювання невиліковне, але при регулярному вживані ліків пацієнти ведуть звичний спосіб життя. Приймати пігулки потрібно все життя. Ліки убивають вірус, але не знищують його зовсім. І без прийому таблеток він знову розмножується. Якби всі хворі приймали антиретровірусні препарати, то до 2050 року хворобу вдалось би подолати , бо вірус пропав би. Епідемія перестала б розповсюджуватись. Але на жаль не всі хворі приймають ліки. Хоча лікування повністю безкоштовне», – розповіла Лідія Василенко.

1 грудня у Всесвітній день боротьби зі СНІДом, у світі проходять різні заходи, аби звернути увагу на цю проблему. В Павлограді до кінця наступного тижня можна пройти безкоштовні експрес-тести на наявність ВІЛ-інфекції.

Звернутись можна у Центр профілактики СНІДу по вул. Шевченка, 63 або ж у Кабінет дружній до молоді, котрий знаходиться Центрі надання первинної медико-санітарної допомоги.