Майже два роки тому на сторінках видання «TV NEWS» ми вже звертали увагу мешканців міста на проблему якості послуг з утримання житлових будинків та прибудинкових територій.

Тоді об’єктом нашої уваги було комунальне підприємство «Павлограджитлосервіс», на той час один із найбільших гравців на ринку надавачів житлово-комунальних послуг міста. Час минає, з’являються нові гравці. Сьогодні мова піде про відносно нову форму – ОСББ, про те наскільки якісними є послуги, які вони надають.

Розглянемо ситуацію на прикладі ОСББ «Ленінградська, 3А» (голова Новосьолов В.І.). Цей приклад, здається, є типовим. І почнемо з кінця, з того самого часу, коли зазначене ОСББ звернулося до Павлоградського міськрайонного суду з позовною заявою про «стягнення заборгованості за спожиті послуги» з одного з мешканців будинку, уточнюю – нібито «СПОЖИТІ» послуги. У якості доказів щодо того, що ОСББ надало послуги, а споживач скористався саме цими послугами, ОСББ надало лише один документ, а саме … «справку о задолженности».

Тобто, ОСББ не надало жодних доказів щодо того, які саме послуги (найменування, вартість, періодичність надання) були «надані», але в судовому порядку хоче стягнути якийсь там «борг» за нібито «спожиті» послуги.

Були УЖКГ, ПЖС, ЖЕКи, так, були нарікання на якість їх роботи, але такого «беспредела» не було. Хтось десь вирішив, що все старе то погане, а все нове буде кращим, а головне – чесним. На заміну профільним фахівцям з великим досвідом роботи прийшли «активні громадяни» без знань, без досвіду, але з великим бажанням заробити, ні, звісно, не гроші, … а повагу мешканців будинку.

І все було б добре, якби не ті занадто пильні громадяни, які іноді задають нескромні питання: «А за що саме ми щомісяця повинні платити гроші?» І що виявляється, а те, що гроші витрачаються не на виконання послуг, які зазначені в переліку послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженому Постановою Кабінету Міністрів України, а за власним розсудом голови ОСББ, який сам вирішує на що витратити людські гроші. Так, витрачаються на що завгодно, але тільки не на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем, поточний ремонт конструктивних елементів та таке інше, про це свідчить ще один не менш цікавий документ.

П’ять, десять років такого «хазяйнування» і будинки стануть просто не придатними для безпечного проживання.

Після ознайомлення з досвідом діяльності ОСББ «Ленінградська, 3А» (голова Новосьолов В.І.) мимоволі виникає питання: хто наступний? Хто прийде замість УЖКГ, ПЖС, ОСББ, коли нарешті в місті з’явиться сумліний і чесний оператор послуг? Складається таке враження, що кожний наступний «оператор» з’являється саме тоді, коли наступний роздерибанив все, що міг та йому необхідно швидко знайти заміну, тобто таку собі касу, в яку наївні громадяни добровільно понесуть свої гроші.

В зазначеній ситуації час, на жаль, працює не на нас. Здається, що переваги ОСББ відчувають на собі тільки дві особи: голова та бухгалтер. Доля інших – бути дійною коровою.

              Володимир Курдюков

Коментарі   

0 # Юрий Владимирович Му 07.06.2018, 22:29
Тут не про тарифи мова і не про послуги УЖКГ, ПЖС, а про несплату власником квартири внесків прийнятих загальними зборами ОСББ. Тому власник має борг і Суд повинен винести рішення про стягнення заборгованості. Голову і бухгатера повинні контролювати органи ОСББ, кожен вланик, і державні павоохоронні органи. Як що розмір внесків у цому ОСББ не відповідає витратам, то такі і послуги його персоналу! Зверніть увагу які зарплати у голови і бухгалтера, на витрати, - Не сумно Вам від цого Володимир Курдюков? Цікаво знати розмір внесків у цьому ОСББ, бо навіть закони про заробітню плату суттєво порушенні. А про боржника, ніхто цього вланика від боргів не звільнить. Цю квартуру не можна буде ні продати, ні поміняти, ні передати у спадчину - поки є борг. Закони потрібно знати!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
0 # Антоніна 10.07.2022, 21:02
Жодного разу ОСББ не надало перелік послуг, за які повинні сплачувати мешканці. Правління самовільно вирішило заключити спільний договір на вивезення сміття, самовільно підняло оплату за вивезення, самовільно вирішило, що сплачувати повинні всі прописані в квартирі, навіть, якщо вони там не проживають.
В будинку за гроші жителів встановлений лічильник тепла, але отримати показання неможливо. Тепломережа присилає одну сумарну квітанцію за півроку, ОСББ не надає дані. Замкнуте коло.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата