Враховуючи той факт, що ціни на газ постійно зростають, установка в будинках газових лічильників – то є не розкіш а реальна необхідність. І навіть, якщо ви не плануєте його установлювати, то зробити це всерівно доведеться.

 Згідно державної програми прилади обліку блакитного палива мають бути в кожній квартирі. Встановити лічильники потрібно у такі терміни:

 - якщо в будинку є газові плити та газові водонагрівачі – до 1 січня 2016 ;
 - якщо використовуються тільки газові плити – до 1 січня 2018.

 Усім споживачам, які не встановили лічильники до 2018 року, газопостачання обіцяють припинити.

 Які потрібні документи для установки газового лічильника?

 В Україні діє програма з безкоштовного встановлення лічильників на газ, згідно з якою, абонент не платить ні за сам прилад, ні за монтажні роботи. Установка проводиться за графіком, в першу чергу підключають квартири, в яких є газові колонки.

 Дізнатися графік підключення можна в газовому господарстві вашого міста. Якщо ж немає бажання чекати своєї черги, замовте платну установку лічильника, для цього потрібні наступні документи:

 - паспорт та ідентифікаційний код господаря квартири (копія + оригінал)
 - право власності на квартиру (копія + оригінал)
 - технічний паспорт (копія + оригінал)
 - паспорт на лічильник газу G1,6 (копія + оригінал)
 - сертифікат на гнучкий шланг (оригінал).

 У газовому господарстві складається заява і там же призначають дату підключення.

 Який лічильник газу вибрати

 Лічильник вибирається виходячи з того, які прилади є в будинку. Наприклад, якщо в квартирі тільки одна газова плита, то підійде лічильник з маркуванням G 1,6. Якщо ж є ще й газова колонка – апарат з маркуванням G 2,5.

 Лічильники газу бувають роторного і мембранного типу. Перший – більш застарілий, менш надійний і менш точний. Мембранні лічильники не пропускають газ, більш точні, у них більший термін експлуатації. Найбільш популярні мембранні лічильники – Самгаз, Візар, Metrix. При виборі приладу обліку газу, звертайте увагу на потрібний вам варіант: з напрямком потоку зліва направо або справа наліво, залежно від того, як у квартирі розташована труба.

 Вартість установки газового лічильника

 У вартість установки лічильника входить ціна самого приладу, розробка проекту, монтажні роботи. Купити лічильник можна за 375-800 грн. Самгаз, приміром, коштує 680 грн. Проект – до 500 грн. Монтажні роботи обійдуться від 750 грн до 1300 грн. Все залежить від складності роботи та вартості послуг в конкретному регіоні. В середньому, установка лічильника газу обійдеться в 2500 грн.

 Де дозволено встановлювати лічильник?

 Врахуйте відразу, що поставити газовий лічильник де вам хочеться або як вам зручно – не вийде. Існують спеціальні норми щодо вибору місця установки лічильника. Його не можна розташовувати над газовою плитою, лічильник повинен знаходиться або праворуч, або ліворуч на відстані не менше 40 см від плити. Висота від підлоги – не менше 1,60 м. Проект розташування приладу обліку газу розробляється в газовому господарстві міста.

 До речі, лічильник можна заховати в кухонну шафу, але це краще узгодити з представниками міськгазу.

 Коли потрібно проводити повірку газового лічильника?

 Як і будь-який інший прилад обліку, лічильник газу вимагає періодичної повірки. Міжповірочний період для лічильників Самгаз та лічильників виробника ДП"ЖМЗ"ВІЗАР" становить 8 років, для інших марок – 5 років. Термін служби газових лічильників – до 20 років. Їх можна встановлювати як всередині приміщення, так і на вулиці. Вони не бояться морозів або спеки, при цьому свідчення максимально точні.

 Зверніть увагу – якщо безкоштовно встановлений лічильник виявився несправним, то його ремонт проводиться за рахунок газового господарства. Якщо ж лічильник встановлювався за рахунок абонент, то і ремонт проводиться за його рахунок.

 Як показує практика, встановлення лічильника газу дозволяє зекономити 30-50% коштів.

Коментарі   

+8 # Микита 04.12.2016, 14:16
В Україні діє програма з безкоштовного встановлення лічильників на газ, згідно з якою, абонент не платить ні за сам прилад, ні за монтажні роботи. - Шановні довожу до вашого відома що лічильники - це такі самі прилади обліку як магазинні ваги наприклад , і вихваляння державної програми з безкоштовного встановлення це чистий піар (дивіться які ж ми хороші) - для доказу : ви в магазин по цукор теж з вагою (купленою за вл.кошти) приходите , а може той продавець вам на око цукру насипле бо ви прийшли без ваги
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата