На Мавринський майдан, що в Павлоградському районі, приїхали геофізики та біоенергетики.

 За допомогою магнітометра науковці вимірювали природнє магнітне поле землі навколо майдану та в центрі цієї споруди. Кажуть, що всі виміри нанесуть потім на спеціальну карту.

 «Якщо на Майдані будуть якісь аномальні магнітні відхилення, то добре було б подивитись як там розподіляються магнітні та електричні породи на глибині. Адже потрібно буде пояснити якось це явище із наукової точки зору » – розповів tv-news.dp.ua головний геолог Дніпропетровської геофізичної експедиції Юрій Тимофієнко.

 Версію про те, що це могла бути селітроварня він категорично відкидає. Каже, що переконаний, що майдану дуже багато років. Та і для селітроварні не потрібно було вибудовувати такі симетричні форми.

 Люди із екстрасенсорними здібностями, котрі приїхали разом із науковцями, кажуть, що сильну енергетику Майдану відчувають і без спеціальних приладів.

 «У мене таке відчуття, що тут гинули люди. Начебто якийсь жертовник був дуже давно. Тут запах цвинтаря», – говорить Віра, котра називає себе екстрасенсом-початківцем.

 На відміну від неї, Іван бачить тут якусь вселенську бібліотеку:

 «Мені чомусь приходить картинка, де багато книг, в котрих зібрана якась інформація всієї землі. Я ще до кінця не розібрався що це означає».

 Екстрасенси переконані, що всі майдани Дніпропетровщини – то єдине ціле. Кожен із них щось означає, виконує якусь функцію.

 «Це як, скажімо, автомобіль, у котрого є кермо, колеса …. Я впевнений, що є ключ до цього автомобіля. От якби розібратись із тим, як запустити це єдине ціле. Можливо тоді і війна припинилась би. Включився б закон Вселенської справедливості », – фантазує Володимир.

 На відміну від екстрасенсів, науковці, не вірять ні відчуттям, ні картинкам. Недивлячись на спеку, вони скурпульозно відміряють територію, роблять відповідні розмітки, тягнуть якісь дроти, шланги і занотовують покази магнітометра. Кажуть, що свої висновки оприлюднять згодом, бо обробка інформації займе чимало часу.