Що не прийнято дарувати в різних країнах 

У кожній європейській країні є свої неписані правила про заборонені подарунки. Наприклад, у Франції непристойно піднести у подарунок заміжній жінці парфуми – це може зробити тільки чоловік. У Німеччині не можна дарувати канцелярське приладдя, особливо щоденники – німець може побачити в цьому натяк на непунктуальність. Для європейських феміністок, швидше за все, буде неприємний подарунок у вигляді кухонного начиння. Дарування квітів – також справа ризикована, делікатна. Так, француженкам не можна дарувати хризантеми, гвоздики і червоні троянди – останні служать способом виразити пристрасть і використовуються лише в цих випадках.

                                                                               Америка

У США останнім часом прийнято дарувати подарунок з чеком в коробці – щоб у разі, якщо річ не припала до смаку, її можна було б обміняти або здати. Після Різдва і Нового року в магазинах шикуються довгі черги з тих, кому не сподобалися презенти від колег і родичів. Тому подарунок без чека і з відрізаними етикетками може стати неприємним сюрпризом для одержувача-американця.

                                                           Мусульманські країни

Мусульманам не можна дарувати алкоголь і будь спиртовмісні продукти. Тому, купуючи цукерки, варто ретельно вивчити етикетку. Також не можна підносити в дар все, що пов'язано зі свинями та собаками, тому що ці тварини в ісламі вважаються нечистими. Під заборону автоматично потрапляють будь-які вироби зі свинячої шкіри, м'які іграшки у вигляді собачок чи свинок, статуетки та картини, що зображують цих тварин. Втім, обережність не завадить у всьому, що стосується зображень людей і взагалі живих істот, – є суворі приписи з приводу того, що дозволено і не дозволено малювати і ліпити в ісламі. Наприклад, вчинене табу – оголені тіла чоловіків і жінок. Також не варто дарувати мусульманину європейську літературу і музику і будь які нескромні предмети західного світу. Вручати подарунок слід тільки правою рукою, так як ліва вважається нечистою. Чоловік, запрошений в будинок, ні в якому разі не може дарувати подарунки або квіти господині будинку – тільки голові сім'ї.

                                                                         Китай

Китайці люблять отримувати подарунки, але не продуманий презент може викликати у них відторгнення просто тому, що цей предмет по-китайськи погано звучить або має погані асоціації. Так, чоловікам не можна дарувати зброю і подібні сувеніри (кинджали, ножі, пістолети) – вважається, що це може перервати дружбу. Жінкам не варто вручати жовті та білі квіти, так як вони мають відношення до жалобних церемоній. Навіть невинні новорічні сніжинки, вирізані з білого паперу, можуть викликати гнів у китайців: вони нагадують їм про білі хризантеми – символи смерті. Не знаючи китайської мови, легко помилитися з подарунком. Наприклад, у слові «годинник» китайцям чується зловісне: смерть, остання дорога. Не можна дарувати підлогові, настінні і настільні годинники, а ось наручні – можна. Слово «парасоля» по-японськи співзвучно дієслову «розійтися», «покинути», вона пророкує кінець відносинам.

Типовий китаєць образиться, отримавши в подарунок яйце, навіть пасхальне, бо це слово фігурує в найжахливіших китайських лайках і асоціюється з дурістю. Навіть такий безневинний сувенір, як фігурка качки, може завдати смертельну образу жителю КНР, так як качками в Китаї називають чоловіків-повій, та й сова не обіцяє нічого хорошого – вона є знаком смерті і нещастя. Також погані думки викличуть статуетки та зображення кролика, гусака, собаки, вовка, змії. Не прийнято дарувати непарну кількість предметів, найкраще вручити пару однакових дарів – це означає гармонію. Ввічливий китаєць при врученні подарунка тричі від нього відмовиться, і потрібно наполягати до тих пір, поки він нарешті не погодиться.

                                                               Японія

Дарування подарунки в Японії – справа тонка. Не можна купити презент просто так, без приводу, адже японець буде думати, як вам віддячити, і замість приємних емоцій переживатиме шок і паніку.
Помилкою буде вручити занадто дорогий презент на Новий рік, це свято не вважається значним. Замість подарунків прийнято обмінюватися новорічними листівками, які приходять поштою суворо 1 січня. Якщо з якихось причин листівка прийде 2 січня, це може бути розцінено як неповагу і поганий знак, а найбільший жах японця – отримати листівку від людини, яку він забув привітати.
Дітям на Новий рік не прийнято дарувати цукерки та іграшки. Навіть найменший японець буде незадоволений, якщо ви забудете подарувати йому те, що потрібно, – конверт з грошима.
На важливі події, такі як день народження, дорослим дарують парні подарунки, часто їстівні: наприклад, керівникам прийнято дарувати делікатеси – дві

королівські дині Юбарі або чорні кавуни денсуке. При цьому ні в якому разі не можна дарувати чотири або дев'ять предметів: «чотири» за звучанням збігається зі словом «смерть», а «дев'ять» нагадує слово «біль». Такі ж похмурі асоціації у японців з білими квітами – їх, як і в Китаї, приносять зазвичай на похорон. Немає нічого гіршого, ніж вручити літній або хворій людині квіти або рослини в горщику, так як вони мають асоціації із застоєм, землею, кладовищем. Дарувати і приймати подарунки потрібно шанобливо, тримаючи двома руками (і ні в якому разі не одною лівою рукою). При цьому вкрай небажано вручати подарунки без красивої упаковки: японці воліють відкривати подарунки не відразу, в присутності даруючого, а після, коли залишаться одні, дотримуючись делікатності.

                                                                         Корея

У Кореї червоний колір асоціюється з кров'ю і смертю, тому його варто уникати – зокрема, не можна підписувати листівки червоними чорнилами і писати ними імена живих людей. Закохані не дарують один одному взуття, якщо не хочуть, щоб партнер пішов. Нікому і ніколи не можна дарувати носові хустинки – це обіцяє сльози одержувачу, також під забороною будь-які колючі предмети, так як вони можуть перервати відносини між людьми. Як у Китаї і Японії, білі хризантеми в Кореї асоціюються з похоронами і не даруються на радісні події.

                                               В'єтнам

В'єтнамці мають свій список табу на подарунки: на їхню думку, годинники вкорочують життя, ножі обіцяють сварки, а кішки негарні тим, що їх нявкання нагадує в'єтнамське слово «бідність». Якщо даруєте гроші, вони повинні бути обов'язково в червоному конверті – це приносить багатство одержувачу.

                                                               Африка

У багатьох африканських країнах не прийнято дарувати квіти – вони доречні лише на похоронах і служать виразом співчуття. Також недоречним презентом будуть фрукти, особливо банани – на Чорному континенті це не ласощі, а кормова культура для худобини.
Багато африканців будуть ображені, якщо отримають в подарунок засіб гігієни: мило, шампунь, гель для душу – це може бути розцінено як натяк на недостатню охайність місцевих жителів.

Не всі африканці будуть раді фотоапарату: в деяких селах досі збереглися забобони про те, що знімки крадуть у людини частинку душі, особливо якщо використовується спалах. На півночі Африки, в Лівії, поганим подарунком вважатимуть будь-яку тварину: люди вірять, що, якщо подарована жива істота захворіє і помре, його душа потягне за собою душу власника.