Павлоградці не дізнаються прізвища тих, хто під час війни співробітничав із німцями

У 2016 році, працюючи в архівах Дніпра, наукові співробітники Павлоградського історико-краєзнавчого музею  виявили матеріали із прізвищами тих, хто в роки війни були зрадниками, шпигунами, убивцями.

Матеріал за темою: В Павлоградському історико-краєзнавчому музеї оприлюднять імена зрадників, шпигунів та убивць?

«Працюючи із архівними матеріалами, ми натрапили на цікаві документи. Там прізвища тих, хто допомагав німцям, хто надавав їм списки наших підпільників, хто затягував зашморг на шиї партизан .  Дуже випадково я на них натрапила. Ми поки чекали наші архівні справи і я почала дивитись і натрапила на ці матеріали і  все  це сфотографували на телефон.  Там і вчителі, жінки , там все написано. І все це в архівах зберігається. Це ж не те, що хтось щось придумав», –  розповідає директор музею Тетяна Ведмідь.

Вона озвучила цю інформацію під час засідання міськвиконкому. Тоді розгорілась жвава дискусія з приводу того чи варто оприлюднювати імена зрадників.

На тепер, дійшли до висновку, що називати їх прізвища  не будуть, принаймні зараз.

«Тут  живуть їх діти, онуки … яким буде ставлення до них оточуючих, їх же зацькують.  Можливо пройде час і тоді оприлюднимо», –  додала Тетяна Ведмідь.