Ні для кого не є новиною той факт, що батьки, чиї діти переступають поріг дитсадка чи школи, стають благодійниками.

Вони цілком «добровільно» фінансують ремонт груп у дитсадках, придбання засобів гігієни, постільної білизни, ремонт класів, школи …

 «Я оформляв дитину в дитячий садок. Завідуюча мені сказала, що я повинен сплатити близько 500 грн. На моє зауваження з приводу того, що із міського бюджету виділяється достатня сума для потреб дитсадків і шкіл, завідуюча відповіла, що ви мовляв, побільше слухайте, що сказав міський голова. Тим більше перед виборами. Гроші потрібні на ремонт групи. Як потім вияснилось, батьки за свій кошт купували навіть і постільну білизну для дітей», – розповів tv-news. dp.ua Олександр.

За коментарями ми звернулись до начальника відділу освіти Павлограда Ірини Дем’яненко.

«Вимагати гроші із батьків, то неправильно. Ані завідуюча, ані класний керівник не повинні цього робити. Існують батьківські комітети. І якщо батьківський комітет приймає рішення про те, що вони хочуть щось покращити у своїй групі чи відремонтувати, то вони самі збирають гроші , а завідуюча не має права вимагати із батьків грошей. На відділ освіти зараз чимало скарг приходить з цього приводу», – прокоментувала Ірина Дем’яненко.

Раніше міський голова Іван Метелиця говорив про те, що школи та дошкільні заклади достатньо фінансуються із міського бюджету, тому вимагати в батьків «благодійні» внески немає потреби.

До речі

Пунктом 4 ст. 61 Закону України «Про освіту» визначено, що додатковими джерелами фінансування закладів освіти є в тому числі і добровільні грошові внески, матеріальні цінності, одержані від підприємств, установ, організацій, окремих громадян; інші кошти.
Таким чином, надання батьками фінансової підтримки навчальним закладам не суперечить законодавству. При цьому важливо, щоб прийом благодійних внесків від фізичних і юридичних осіб здійснювався виключно на добровільній основі.