Прокуратура домоглася найсуворішого покарання для мешканця Павлограда, який жорстоко вбив дружину та спровокував вибух у багатоповерховому будинку 

Дніпровський апеляційний суд підтримав позицію прокуратури області та скасував вирок суду першої інстанції через м’якість призначеного покарання для 62-річного громадянина, який жорстоко вбив дружину, вчинив розбій та спровокував вибух у багатоповерховому житловому будинку.

Повідомляє прес-служба прокуратури Дніпропетровської області

Нагадаємо, подія сталася у вересні 2016 року у м. Павлограді. На сходинковому майданчику багатоповерхівки між подружжям виникла сварка, в результаті якої чоловік наніс дружині 128 ударів заздалегідь заготовленим кухонним ножем по тілу. На тілі убитої не було «живого місця». Ножем були травмовані практично всі внутрішні органи.

Після цього дістав з її сумочки грошові кошти у розмірі майже 40 тисяч гривень та ключі від квартири, котру вона винаймала.
Далі зловмисник повернувся додому, ввімкнув подачу газу на плиті та з місця злочину зник, спровокувавши вибух газоподібної суміші та пожежу, внаслідок чого були пошкоджені будівельні конструкції 5-поверхового панельного будинку, а мешканці залишились без житла та засобів існування.

Вироком Павлоградського міськрайонного суду чоловіка визнано винним у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.115, ч.4 ст.187 та ч.2 ст.194 КК України (умисне вбивство, розбій, пошкодження майна), та призначено покарання у вигляді 15 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому майна.

Прокуратура не погодилась з таким рішенням суду, вимагаючи більш суворого покарання, що відповідає ступеню тяжкості злочинів та особи обвинуваченого. Адже, незважаючи на наявність беззаперечних доказів його вини, підсудний не лише не розкаявся у вчиненому, а й висловлював наміри скоїти ще одне вбивство після звільнення.

Проте Апеляційний суд Дніпропетровської області залишив вирок суду першої інстанції без змін. Відстоюючи свою позицію, прокуратура подала касаційну скаргу на ухвалу суду та домоглася повторного розгляду справи. У подальшому Дніпровський апеляційний суд все ж погодився з доводами прокуратури та призначив чоловікові покарання у вигляді довічного позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому майна.