Ділянку землі площею 24га в районі вул.Т. Федорової вчора взялись переорювати.

Саме ця територія , поросла очеретом , додає найбільше клопоту рятувальникам. Гасити торф, котрий там постійно горить, звичайними методами – справа безперспективна.

«Ці землі на балансі у ДТЕКа. У нас, на жаль, немає важких бульдозерів, на котрі потрібен плуг і все це переорювати. Ну от вони, нарешті таки, дали цей трактор і ми почали все переорювати. Хоча це поле не наше, ми навіть не можемо туди витрачати кошти, але ж задихаються наші мешканці. Це поле будемо переорювати повністю, аби не давати можливості далі горіти торф’яникам. Ми думаємо кардинально вирішити це питання», – сказав міський голова Іван Метелиця.

Він також висловив припущення, що хтось все це навмисне підпалює, аби під час виборів налаштувати народ проти влади.

 «Таке враження, що хтось навмисне все це підпалює. Уже не одна людина мені висловлювала таку думку, що це перед виборами хочуть зробити владі щось погане і налаштувати людей проти. Ми намагаємось вичисляти паліїв разом із міліцієї, інспекторами», – сказав міський голова.

Щоправда, поки що вичислили лише два чоловіки, котрі палили сміття. Ще в одному випадку, обстежуючи уночі територію ПЗТО, ПМЗ, Ливмашу виявили горіння смітника на допоміжному господарстві заводу ПМЗ.

Матеріал за темою: Що побачив безпілотник (ВІДЕО)

Міський голова також ввавжає, що нарікання людей на те, що це сморід та дим, пов’язаний із роботою підприємств, не підтверджується. Разом із тим допускає, що «під цей шумок хтось може спалювати якісь відходи». А тому попросив, якщо хтось щось помітить, то в будь-який час доби повідомляти про це.

«Ми просимо усіх мешканців, будь ласка, скажіть нам. Якщо ви поруч живете із Ливмашем і бачите, що вони там щось спалюють, звоніть нам. У нас цілодобова лінія працює, ми відразу виїдемо, все перевіримо і зафіксуємо», – пообіцяв міський голова.