Метеорологи констатують, що 2019 рік увійшов в історію України як найтепліший за весь період спостережень з 1881-го
Стосовно сфери життєдіяльності українців, то рік, що минув був наповнений різними подіями, в тому числі бурхливими та непередбачуваними. Вони сипались на наші голови то теплим дощем, то градом і буревієм, а інколи навіть ядучим димом. Декотрі з них увійдуть в історію міста, змінивши його зовнішній вигляд, або навіть світогляд мешканців Павлограда.
На початку січня 2019 року призначено нового керівника КП «Павлоградтеплоенерго»
Тривалий час комунальне підприємство очолював Микола Вовк. Тепер керівником підприємства став Андрій Дубовський. До нового призначення він був директором КП «Ритуал». За які «гріхи» звільнено керівника Павлоградських тепломереж, не повідомляється. Раніше у ЗМІ поширювалась інформація про те, що Миколі Вовку загрожує кримінальна відповідальність за начебто нецільове використання коштів.
На шахті ім. Героїв космосу ДТЕК Павлоградвугілля стався спалах метану
П’ятеро гірників отримали опіки II-III ступеня. Загиблих немає. За фактом спалаху метану на шахті поліція відкрила кримінальне провадження за ч. 1 ст. 272 Кримінального кодексу України (порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою). Роботу шахти тимчасово зупинено.
Павлоград відсвяткував 100-річчя проголошення Акту злуки
Офіційні заходи на відзначення Дня Соборності розпочались мітингом на Алеї Слави. А пізніше молодь зібралась на Соборній площі. Вони утворили коло, що символізує єдність країни, виконали державний Гімн, вшанували пам’ять загиблих бійців. Біля дошки пам’яті запалили свічку.
В міській раді Павлограда бурхливо обговорюють питання підняття червоно-чорного прапора поруч із державним, як символ визвольної боротьби українського народу.
Більшість депутатів міської ради не підтримують цю пропозицію. Проте прапор все ж з’являється на Алеї Слави поруч із державним. Комунальники його демонтують, але він з’являється знову. Активісти його охороняють цілодобово. Згодом вдалось дійти згоди й тепер на Алеї Слави майорять два прапори – червоно-чорний та жовто-блакитний.
Національна гвардія Павлограда відзначила перший ювілей
5 років тому, коли в Україні почались військові дії на сході країни, на базі військової частини 3024 Павлограда була сформована «Національна гвардія».
В Україні обирають президента
Участь у виборах взяли майже 70% мешканців Західного Донбасу. Більшість із них віддали свої голоси за шоумена Володимира Зеленського – 39,9% (41 234 голосів). У другому турі виборів за Володимира Зеленського проголосували 93% виборців, за Петра Порошенка – 7%.
У Павлограді розпочинається реконструкція скверу Шевченка
Урочисте відкриття скверу відбулось під час святкування Дня міста. У сквері побудували каплицю на місці зруйнованого ще в 19 століття храму, облаштували сцену.
В медичних закладах міста починають діяти електронні рецепти
Тепер медичні препарати за програмою «Доступні ліки» можна отримати лише за електронними рецептами. У Павлограді за такою програмою працюють небагато аптек. Це призвело до великих черг та численних скарг від пацієнтів.
Вперше в Павлограді пройшов «Бузковий бал» для АТОвців
У танцювальній феєрії взяли участь два десятки пар АТОвців, волонтерів та їхніх рідних, із них три танцювальні пари з Павлограда. За традицією «Бузковий бал» був благодійним.
У Павлограді відкрили меморіальну дошку письменнику Георгію Люльку
Пам’ятну дошку відкрили в День народження письменника на будівлі Центру української культури (БК ім. Гагаріна). Георгій Люлько очолював Письменницький дім «Дивосвіт» у Павлограді, був член Спілки письменників України. Він пішов із життя 2 лютого 2019 року. У нього залишилось чимало рукописів, котрі він не встиг видати за життя.
Звільнено з посади директора комунального підприємства КП «Павлограджитлосервіс» Євгена Бондаря
Офіційна причина звільнення – податковий борг підприємства.
Дитяча лікарня переїздить на нове місце
Тепер вона розміщується на площах колишньої дитячої поліклініки. Відділення відремонтували. Воно розраховане на 40 ліжок і займає 660 м² площі.
На реконструкцію будівлі потрачено 1 млн 259 тис. грн. З них – 850 тис. грн – кошти міського бюджету, 250 тис. грн виділили депутати обласної ради.
Павлоградці декілька разів виходять на акції протесту проти будівництва МАФів
Вони не дозволили установити дві, так звані, тимчасові споруди на селищі ПЗТО. Кажуть, що потреби в спорудженні продуктового МАФа немає, бо поруч два супермаркети. Тим паче, що ніхто думкою людей з цього приводу не цікавився.
КП «Павлограджитлосервіс» житлових будинків більше не обслуговує
Підприємству залишили лише гуртожитки та модульне містечко.
За житлові багатоповерхівки тепер відповідає приватна компанія «Оптимус».
Начальник УЖКГ опинився на лаві підсудних за хабарництво та зловживання службовим становищем
Проте посадовець не поніс покарання. Стаття була перекваліфікована на більш м’яку – шахрайство. Суддя мотивував звільнення від покарання гарною поведінкою обвинувачуваного, співпрацю зі слідством та порівняно невеликою сумою хабаря – 1200 доларів США.
На шахті ім.Сташкова сталось задимлення
На ділянці 536 лави на горизонті 300 метрів сталось задимлення рудничної атмосфери.
З місця події були евакуйовані та підняті на поверхню всі працівники. Шестеро гірників були відправлені на обстеження в Павлоградську лікарню N4. У трьох зафіксовані незначні опіки, у трьох – скарги на подразнення в горлі.
При Павлоградському міськвиконкомі сформувався оновлений дорадчий орган – Громадська Рада
До нового складу увійшло 38 осіб – представників різних Громадських організацій міста. Уже третій термін поспіль Громадською Радою керуватиме Оксана Горова – член міськвиконкому.
Павлоградці обрали представника від народу до Верховної Ради
По мажоритарному округу №36 перемогу отримав Роман Каптєлов, випередивши свого суперника, Артура Мартовицького.
На перетині вулиць Дніпровської та Богуна розпочалось масштабне спорудження торгового комплексу
Будівництво викликає чимало запитань, адже ведеться на території санітарної зони водозабору. Депутат міської ради звертається із відповідним запитом до прокурора міста. Прокурор порушень не вбачає. Каже, що при дотриманні всіх санітарних норм будівництво торгового закладу там не забороняється.
Розпочались роботи по реконструкції Соборної площі
Проєктом передбачено влаштування опор освітлення та вимощення площі бруківкою. Планується також зробити вул. Соборну в районі площі пішохідною зоною. Реконструкція скверу Шевченка та площі обійдеться близько 30 млн грн. Обидва проєкти фінансуються обласним бюджетом.
Павлоград знову накриває ядучим димом
Міське сміттєзвалище горить за будь-якої погоди. Загасити його не здатен ані дощ, ані сніг. Рятувальникам доводиться збивати полум’я по декілька діб, виливаючи тонни води. При цьому мешканці наближених районів задихаються від смороду. Міський голова пропонує зробити проєкт і розміщувати відходи на іншому полігоні, а сміттєзвалище, що нині діє, накрити саркофагом.
У Павлограді конкурсна комісія обрала керівників 4-ї та 1-ї міської лікарні
На посаду директора КЗ «Міська лікарня №1» був лише один претендент – Сергій Олійник. На керівника 4-ї міської лікарні претендували: Ірина Жицька (начмед 4-ї лікарні) та Бегіхон Атоєв (головний державний санітарний лікар Павлоградського району). Переважна більшість проголосували за те, аби Ірина Жицька посіла крісло директора КЗ «Міська лікарня №4».Міський голова неохоче підписав рішення конкурсної комісії.
Голова Павлоградської райдержадміністрації Святослав Максимчук відповідним указом президента України звільнений із займаної посади. Його місце зайняв Сергій Рублевський.
Медицина Павлограда залишилась без керівника
Олена Герасименко, котра очолювала відділ охорони здоров’я міста, звільнилась із займаної посади. Причини звільнення невідомі. Згодом на посаду начальника відділу охорони здоров’я призначено Юлію Дейнеженко. Вона не має медичної освіти, раніше працювала начальником управління житлово-комунального господарства міста.
Павлоград відзначив 235-й день народження
Урочистості пройшли в оновленому сквері Шевченка та на реконструйованому провулку Голубицького. Тепер він став пішохідною зоною.
В Павлоградському відділі поліції новий керівник
На посаду начальника Павлоградського відділу поліції призначено підполковника Дмитра Сердюка.До свого нового призначення він очолював Тернівське відділення поліції.
В Павлограді зросли тарифи на вивезення твердих побутових відходів
Скориговані тарифи збільшились для населення комунального сектору на 1,05 грн і для приватного сектору – на 1,28 грн.
Тариф на воду збільшився на 2 грн
З 25 жовтня тарифи для всіх категорій споживачів (населення, бюджетних установ та інших споживачів) становитимуть: 33,49 грн за куб, до здорожчання – 31, 48 грн.
З 1 листопада в Павлограді змінилось перевезення пільговиків
Тепер проїхатись безкоштовно можуть лише пільгові категорії населення, що мають спеціальні пластикові картки. Проїзд дозволений у будь-якому громадському транспорті. Автобуси обладнані спеціальними пристроями для зчитування інформації з картки. Автобуси з позначкою «пільговий» тепер не курсують.
Павлоградського школяра-різника Валентина Зємцова ув'язнили довічно
Амур-Нижньодніпровський райсуд Дніпра оголосив вирок 18-річному Валентину Зємцову, який у 2018 році скоїв вбивство свого 30-річного сусіда і його чотирирічного сина. У суді було доведено, що підозрюваний, ще не встигнувши досягти повноліття, став особливо небезпечний для суспільства, а психіатрична експертиза довела, що Зємцов абсолютно осудний.
В Павлограді відкрився приватний музей війни «У Діда»
Ідея створення такого музею та її реалізація належить волонтеру Анатолію Токарєву (позивний «Дід»). Більшу частину експонатів Анатолій привіз із зони АТО ще починаючи із 2014 року, частину подарували бійці. Музей розмістився в приватній будівлі, котра належить дружині Анатолія Токарєва.
У Павлограді запрацював єдиний диспетчерський центр
Тепер павлоградці можуть звертатись на безкоштовну лінію за будь-якими проблемними питаннями та, за потреби, надсилати фото чи відео.