Тепер ДТЕК Павлоградвугілля зобов’язане відновити шахтаря на роботі та виплати йому кошти за вимушені прогули


Ця історія розпочалась ще наприкінці 2017 року. Тоді в приміщенні Павлоградського міськвиконкому двоє гірників ДТЕК Павлоградвугілля, Володимир Бугайов та Андрій Карпенко, розпочали безстрокове голодування на знак протесту проти незаконного звільнення з роботи членів новоствореної профспілки гірників. Кажуть, що профспілка намагалась справедливо захищати права гірників. Окрім того, рішення про звільнення не обговорювалось із профспілковою організацією.

 


По завершенню акції 7 звільнених гірників, членів профспілки, подали позови до Павлоградського міськрайонного суду. Проте їх позовні вимоги про відновлення на роботі не були задоволені.

Не погоджуючись з рішенням місцевого суду, гірники звернулись до обласного апеляційного суду і виграли його. Апеляційний суд зобов'язав ДТЕК Павлоградвугілля відновити звільнених працівників на роботі та виплатити зарплату за вимушені прогули.

Зокрема, 03квітня 2019 року апеляційний суд прийняв рішення про те, що звільнення Бугайова В.В. було незаконним, тому за час вимушеного прогулу ДТЕК Павлоградвугілля має виплатити йому середню заробітну плату в розмірі 173 014 грн 10 коп.

Кошти Володимиру Бугайову підприємство ДТЕК Павлоградвугілля виплатило, а от поновлювати на роботі не квапились.

Коментуючи ситуацію, тоді керівництво ДТЕК Павлоградвугілля вважали, що звільнення гірника законне (наказом № 460 -к від 01 березня 2018 року його звільнено з роботи за систематичне невиконання без поважних причин обов'язків, покладених на нього правилами внутрішнього трудового розпорядку), тому звернулись до Верховного суду. У касаційній скарзі вони просять скасувати постанову Дніпровського апеляційного суду від 03 квітня 2019 року і залишити в силі рішення Павлоградського міськрайонного суду.

Проте Верховний суд дійшов висновку, що касаційна скарга ДТЕК Павлоградвугілля не підлягає задоволенню.

"...колегія суддів погоджується з висновками суду апеляційної інстанції про те, що відповідачем порушено порядок притягнення працівника до дисциплінарної відповідальності, оскільки заходи дисциплінарної відповідальності були застосовані до позивача без попередньої згоди виборчого профспілкового органу..., а тому звільнення позивача не може вважатись законним і свідчить про порушення трудових прав працівника, що є підставою для поновлення останнього на роботі та стягнення на його користь середнього заробітку за час вимушеного прогулу, а саме з 01 березня 2018 року і по день ухвалення рішення про задоволення позовних вимог", – йдеться у рішенні Верховного суду.

Постанова суду касаційної інстанції набирає законної сили з моменту її прийняття, є остаточною та оскарженню не підлягає.
Постанова Верховного суду датується 20 травня 2020 року.