Сьогодні християни східного обряду відзначають Яблучний Спас

 Це народна назва свята Преображення Господнього, яке віряни відзначають 19 серпня.
Яблучний Спас ― одне з найпопулярніших у народі свят.

Віряни в цей день освячують не тільки яблука, але і виноград та інші дари землі. Люди вважають, що плоди набувають цілющої сили.
У Павлограді в цей день пройшов медовий ярмарок. Пасічники району та міста продавали свою продукцію у провулку Голубицького. Тут можна було придбати свіженький мед, продукти бджільництва, медовуху та різні наливки. Продавали також і різні цілющі трави.
Пані Віра виходить на такі ярмарки щороку. Розповідає, що у кожному її букетику лише цілющі трави. Декотрі з них, можливо,  можуть навіть рятувати від коронавірусу.

«Наприклад, полин ― це дуже цілюща трава. Можливо, вона навіть порятує нас від коронавірусу. Звіробій ― всім відомо, що він лікує 99 недуг. Це кермичок-казачок, мак польовий, а це безсмертник, що дарує нам безсмертя. А оце ось амарант. У Південній Америці є одна народність, котрі з нього хліб робили, коли ще не було пшениці. А зараз фермери вирощують цю рослину», ― розповідає пані Віра.

А от збором трав займається її чоловік Іван. Каже, що для цього улітку щодень долає велосипедом по 15 км.

«Оце кожен день на велосипеді. Це мій лікар, котрий і лікує, і дає бадьорість. Трави збираю в полях якомога далі від міста та доріг», ― розповідає Іван Іванович.

На храмових подвір'ях сьогодні теж чимало людей, вони освячують кошики з фруктами.

До речі, яблука цього дня дарували рідним, сусідам, друзям, малозабезпеченим.