У Лозовій на Харківщині патріотична громадськість вшанувала пам'ять українських захисників, які в різні часи загинули в боях з російськими окупантами

Жалобна акція відбулася 29 січня – в День пам’яті Героїв Крут – біля меморіального Хреста «Героям України» в парку Перемоги.

Останнім часом зустрічі на цьому місці стають дедалі частішими. І це не випадково, адже нинішня агресія Кремля стосовно України має свій відбиток у минулому. Зокрема, в тих подіях, на згадку про які у Лозовій на схилах Зайцевої балки ось уже 30 років височіє безіменний пам’ятний знак.

Традиційно акція проходила у форматі молитви за українськими воїнами – гайдамаками, крутянами і лозівськими бійцями вже сучасної доби.

Цього разу почесним гостем заходу став єпископ Української Греко-Католицької Церкви, екзарх Харківський Василій (Тучапець).

Разом із настоятелями Преображенської парафії та парафії Трьох Святителів УГКЦ о. В’ячеславом і о. Андрієм він відправив панахиду за полеглими.

Про історичні паралелі між драматичними подіями початку 20 століття і сучасною боротьбою за волю України говорило чимало учасників зустрічі. Робили наголос на історичних уроках і важливості єднання у війні з московською ордою.

За словами настоятеля Преображенської парафії й дослідника-краєзнавця о. В’ячеслава Труша, усілякі «мотороли» й «захарченки», які 2014 року взялися експортувати «руський мір» на східно-українські землі, мали своїх прототипів у далекому минулому – червоногвардійців-більшовиків на чолі з Миколою Руднєвим.

Що тоді, що тепер загарбники вдавалися до однакових методів військової експансії – розстрілів, залякувань, пограбувань, винищення українського елементу, залучення колаборантів, оманливої пропаганди і фейків. Автори утворених кілька років тому на окупованих теренах східної України квазі-республік «Л/ДНР» лише наслідували своїх історичних попередників на чолі з Леніним і його підручними. Згадаймо про «Перший всеукраїнський з’їзд рад», що відбувся наприкінці 1917 року в захопленому більшовиками українському Харкові.


Докладніше про події, яким присвячений Хрест «Героям України», читайте в цьому матеріалі: Спочатку була Лозова, потім Крути. Маловідомі сторінки історії УНР

Наостанок заходу хор Преображенської парафії УГКЦ виконав (експромтом) українську пісню "Батько наш Бандера", котра набула популярності у вітчизняному сегменті соцмереж. 

 

           Олександр Шульга