Павлоградський музей поповнився цінним експонатом 

Історико-краєзнавчому музею його подарував мешканець Павлограда Леонід Павлович Аксьоненко в рамках акції «Подаруй музею експонат».

Чоловік ще у 1986 році став власником меча, однак дізнався про це значно пізніше. Справа в тому, що меч знаходився на дні смітника у купі залізяччя на городі біля придбаного дарувальником будинку. Леонід Павлович прийняв меч за звичайний шматок заліза та використав його як опору для навісу. Час йшов. І одного разу на просторах інтернету Леонід Павлович побачив давні мечі, знайдені археологами, й зрозумів, що залізна палиця, яка підпирає його навіс – це не що інше як давній меч, пошкоджений часом.

«Вивчення меча дає змогу припустити, що він відноситься до періоду раннього Середньовіччя. Меч має двосторонній гострий клинок завдовжки 70 сантиметрів та завширшки 3,5 сантиметри. Його вага складає більше 1 кг. Такі мечі мають невиражене вістря. Колоти таким мечем неефективно, він був розрахований на нанесення рубаючих ударів. Меч потребує реставраційних робіт для остаточного визначення періоду побутування та приналежності до тієї чи іншої культури. Ідентифікація меча продовжується», – повідомляється на офіційній сторінці музею у Facebook.