У суперечці народжується істина. Абсолютно вірне і практично обгрунтоване твердження. Добре сперечатися про відпочинок в Домінікані в листопаді або Шрі-Ланці в січні. Але не тільки побутові суперечки закінчуються отриманням якогось результату. Іноді підсумок спору досягає світових масштабів. Напевно, мало хто знає, що якби не гра на «слабо» світ міг залишитися без деяких найважливіших відкриттів або цей момент був відтягнути на десятки років.


Заснували нову галузь

 Річард Фейнман, будучи непоганим фізиком і фантазером, пророкував своїм колегам майбутнє, в якому можливо буде всі побутові прилади зменшити до розмірів вушка голки. Звичайно, колеги-фізики з іронією ставилися до таких заяв, тому Фейнман пішов на ризиковий вчинок.
 Він посперечався з колегами, що знайдеться та людина, яка зможе створити монітор розміром з кристал куховарської солі. При цьому він оголосив чималу премію людині, яка зможе добитися результату. Протягом півроку бажаючих виконати мрію Фейнмана не знаходилося, але незабаром з'явився чоловік - Білл Маклеллан з монітором відповідного розміру. Винахід складалося з 13 частин і важило 250 мікрограмів.
 Молода людина отримав обіцяну премію, однак ніяких подальших розробок у цій галузі в найближчі роки не проводилось, як на те розраховував Фейнман. Ось тільки через багато років все ж була представлена схожа концепція нанотехнології, духовним покровителем якої, був названий Фейнман.


Написати книгу, яка отримає всесвітню популярність

Теодор Гейзел був уже відомим дитячим письменником, коли йому довелося посперечатися з приятелем, що можна написати хорошу книгу, використовуючи при цьому всього 50 слів. Саме так народилася на світ книга «Зелені яйця з шинкою».
 Суть її зводилася до того, що хлопчик протягом всієї розповіді умовляв свого друга спробувати одне екзотичне блюдо. Така книга з дивною сюжетом і історією створення стала дуже популярною серед читачів, і в 2001 році вона зайняла 4 місце в світі за обсягами продажів серед дитячих книг.
 Серйозний письменник Ернест Хемінгуей також одного разу вирішив посперечатися з випадковим знайомим в одному з барів. Той жартома запропонував Хемінгуею за 10 доларів написати історію, що складається з шести слів. Так з'явилася всіма відома: «Продаються дитячі черевички, які не ношені».


Заробити гроші на фільмі, до якого ви не маєте ні найменшого відношення

Режисери, як натури творчі, дуже часто впадають в депресії і ведуться на різного роду суперечки. Режисер «Зоряних воїнів» Джордж Лукас, засмучений тим, що фільм далекий від книжкового оригіналу, вирішив, що той не окупить навіть витрат на нього.
 З такими висновками він прийшов до Стівену Спілбергу, який на той момент знімав «Близькі контакти третього виду». Спілберг запропонував Лукасу таке парі: якщо «Зоряні воїни» обійдуть в прокаті його фільм, то Спілберг отримає 2,5% від прибутку з фільму, і, навпаки, при успіху «Контактів» Лукасу буде належати той же відсоток від прокату.
 У підсумку, Спілберг зібрав 337 мільйонів американських грошей на прокаті свого фільму, що є досить солідною сумою, а Лукас заробив в 65 разів більше. Так, Спілберг отримав 2,5% від прокату фільму, який сам не знімав, а Лукас постарався і став режисером, який зняв шедевр.


Написати один з найважливіших наукових праць в історії науки


 У далекому 1683 році астроном Рен поставив круглу суму на те, що протягом двох місяців жодна людина не зможе пояснити чому планети рухаються по еліптичній траєкторії. Про це суперечці дізнався Ісаак Ньютон і серйозно зайнявся вирішенням цього питання.
 Звичайно, в перебігу двох місяців вирішити його не вдалося і обіцяних грошей він не отримав. Але через кілька років така суперечка привів до народження наукових праць, в яких описувався закон всесвітнього тяжіння і три закони Ньютона