Найпопулярніша мрія радянських учнів стати учителем, нині відійшла в історію.

У наш час, напевне знайдеться небагато випускників, котрі мріяли б стати педагогом. В основному обирають професії, можливо менш романтичні, але більш дохідні.
Лариса Кравченко одна із тих, хто закоханий у свою професію.

«Я дуже люблю свою роботу. У мене мама учитель фізики. Так що, я спадковий фізик», – розповіла tv-news.dp.ua директор ЗОШ № 4 Лариса Кравченко.

В освіті вона працює із 1988 року.

Як добре, що є День учителя

Я працюю в освіті із 1988 року. І завжди кажу, як добре, що є професійні свята. Тому що саме у ці свята є можливість сказати приємні слова своїм колегам. Не лише займатись нашими буденними справами. Дуже приємно вислухати привітання і приємні слова від батьків, учнів. Це також підведення якихось життєвих підсумків – із чим прийшли до чергового Дня учителя.

Працювати складно не з дітьми, а з батьками

Працювати дуже складно. І з кожним роком все складніше. І найсумніше, те, що зараз складно працювати не з дітьми – складно працювати із батьками.
Батьки знають свої права, знають куди потрібно скаржитись. Я завжди кажу – я ж ніколи не приходжу на завод і не вказую, що ви оцю деталь неправильно відточуєте. Її потрібно ось так робити. Але чомусь всі вважають себе педагогами і думають, що можна прийти і сказати учителю,що ви не так це зробили, ви повинні зробити так і так. Це звичайно дуже боляче і сумно . Ну а в цілому все добре.

Діти в усі часи були однакові

Щодо розумових здібностей дітей, то чи можна сказати,що раніше вони були розумніші?
І зараз є діти, котрі хочуть вчитись, прагнуть до чогось, ставлять перед собою мету . У цьому році ми випустили Діму Урукова . Дитина поставила перед собою мету і йшла до неї. Він здав математику, базовий рівень, на 200 балів, фізику – на 192 бали. Це при тому, що у нас не спеціалізована школа. І він не один такий. Зараз головне, щоб діти не впадали у відчай, як декотрі батьки. Більшість батьків все-таки песимісти і цей песимізм вони передають дітям. У таких батьків діти ні до чого не прагнуть і нічого не хочуть. Інших дітей батьки налаштували на те, що потрібно все-таки до чогось прагнути. Діти поставили мету і вони її досягли. Тому говорити, що зараз немає талановитих дітей не доводиться. Діти у всі часи були однакові. Просто можливості у всі часи різні.

Здоров’я дітей погіршуєтся

Зараз мене більше всього хвилює те, що приходять першокласники і така велика кількість дітей із дефектами мови – десь близько 60%. Чи то ми дітей «засюсюкаємо», чи то якась інша причина. Я не думаю, що винна в цьому екологія.

Робота вчителя зараз складна, але дуже цікава. Я люблю свою роботу.

Коментарі   

0 # Мудрак Людмила 25.11.2018, 15:26
я гадаю дефекти мови виникають через те.що молоді мами зовсім не знають тих промовок,забавок,якими промовляли ми до своїх дітей,коли їх колихали....Ой чук- чук -чук..,ішла коза рогатая ... і безліч інших.Вони німі,бо поруч з дитям утикаються в телефон чи планшет.В цьому причина,діти не чують людської мови.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата