Промисловий туризм – це не класичний напрямок туризму, до якого ми звикли. Це пошук та дослідження туристами фабрик, заводів, закинутих промислових об’єктів.

Головною метою промислового туризму є пошук нових вражень. З кожним роком такий вид подорожі в Україні набирає популярності, хоча є одним з наймолодших напрямків туризму. Ми зібрали найцікавіші місця для промислового туризму в Україні.

Кривий Ріг. Кар’єр ПівдГЗК

Кар’єр Південного гірничо-збагачувального комбінату із видобутку залізної руди – є найглибшим не тільки в Україні, а й одним із найбільших у Європі. Важко уявити, що це створила людина. Розміри вражають: довжина – 3 км, ширина – 2,6 км, глибина – 339 м, а площа всього кар’єру становить 570 га.

Interpipe у Дніпропетровську

Це металургійний електросталеплавильний завод, на якому використовується найсучасніше обладнання. На побудову об’єкта було використано 700 млн доларів. Для власників завод – це ціле мистецтво, тому Interpipe Сталь також знаменитий своїми арт-об’єктами, автором яких є данський митець Олафур Еліассон. Найвідомішими з них є «Дніпропетровський схід» – штучне сонце, яке підняте над рівнем землі на 60 м, та «Твій вогняний візерунок» – величезні малюнки на фасаді заводу. Заслуговує на увагу і «Тунель часу», який знаходиться одразу на в’їзді.

Фабрика ROSHEN

Фабрика ROSHEN – один з найбільших кондитерських виробництв в Україні. Близько 320 видів різних солодощів представлено для огляду відвідувачів: шоколадки, цукерки, карамель, вафлі, рулети, торти. Як подарунок під час екскурсії можна отримати солодкий сюрприз. Відвідати фабрику можна в Києві, Вінниці та Кременчуці.

Одеський морський порт

Це найбільший морський порт в Україні, унікальний за своїм масштабом. Він є торговельною артерією країни, пропускна здатність якої складає 40 млн тонн.
Порт в Одесі – це як міні-місто у великому мегаполісі, має окремий морський вокзал, арт-галерею, музей просто неба, церкву святого Миколая, яхтовий комплекс, готель і, власне, сам порт із спеціалізованою технікою.

Поїздка до Чорнобиля

Чорнобиль – зона відчуження із 1986 року через жахливу аварію на ЧАЕС. З кожним роком все більше і більше приваблює туристів.
Тут можна глянути на:
• мертве місто Прип’ять, яке нагадує привид;
• місто Чорнобиль, зокрема пам’ятник рятувальникам аварії «Тим, хто врятував світ»;
• покинуті села зони;
• дезактивований рудий ліс;
• радіолокаційну станцію «Дуга», яка пропрацювала більше року, а зараз є улюбленим об’єктом сталкерів.

Теребле-Ріцька ГЕС у Закарпатті

Унікальність Теребле-Ріцької гідроелектростанції полягає в тому, що вона збудована одразу на двох річках, а саме на р. Теребля та Ріка, такого нема ніде у світі. Перепад висот між річками становить 210 м. Для інженерів було дуже складно продумати проект ГЕС в горах. На р. Тереблі створено греблю, яка утворила водосховище. І вже із Вільшанського водосховища по тунелю через гори вода потрапляє до електростанції в сусідній долині. На електростанції є музей, де представлені матеріали з вироблення електроенергії. Вільшанське водосховище виконує регулюючу функцію. У народі цей об’єкт називають Карпатським морем.

Джерело: vsviti.com.ua