Якщо назва магазинів, підприємств, організацій, оголошення, реклама написана російською мовою


Про це йшлося під час апаратної наради міського голови. Повідомляється на офіційному сайті Павлоградського міськвиконкому.

«Уже дев’ять років триває війна України з росією, минуло більше року від повномасштабного вторгнення агресора, 16 липня 2022 року набула чинності низка нових норм Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної», але в нашому місті і сьогодні, на кожному кроці, можна бачити рекламу, назви магазинів, приватних підприємств, об’яви, які написані мовою окупанта. Українська мова, особливо в умовах війни, набуває особливого звучання. І мова не тільки про мову, а про власну позицію, про відношення до Батьківщини та про збереження державності», – йдеться у повідомленні.

Під час апаратної надари міський голова дав доручення управлінню комунального господарства, відділу містобудування та архітектури, КП «Муніципальна варта» вжити заходи з дотримання норм Закону в Павлограді, скласти адмінпротоколи на порушників та спрямувати їх до Уповноваженого із захисту державної мови.

 

Довідково

Уповноважений із захисту державної мови накладає штрафи на посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування, керівників та працівників підприємств, установ та організацій усіх форм власності, інших фізичних осіб, які порушують Закон.

Розмір штрафу становить від 3400 до 8500 грн., якщо порушення вчинено вперше. За повторне порушення накладається штраф від 8500 до 11900 грн.