На Дніпропетровщині поліцейські викрили схему ухилення від мобілізації


За 8 тис. доларів фігуранти виготовляли для військовозобов’язаних фальшиві документи, на підставі яких можна було уникнути мобілізації та нелегально виїхати за межі нашої держави.

Повідомляє відділ комунікації поліції Дніпропетровської області.

Затримані – жителі Дніпра, двоє чоловіків та жінка віком 33, 36 та 41 рік. Серед військовозобов’язаних чоловіків вони підшуковували тих, хто бажав уникнути мобілізації та виїхати за кордон, після чого виготовляли для них підроблені медичні документи. У довідках зазначалися захворювання, з якими військовозобов’язані виявлялися непридатними за станом здоров’я до несення служби.

19 березня за місцем прописки фігурантів проведено обшуки та їх тимчасового проживання - у містах Дніпро, Вінниця та у Львівській області. В результаті були вилучені бланки медичних довідок, фотографії військовозобов’язаних, а також мобільні телефони, банківські картки, носії пам’яті, гроші у сумі понад 17 тис. доларів та інші речові докази, які підтверджують злочинну діяльність затриманих. Крім цього, вилучено шість автомобілів, які належать підозрюваним.

Наразі трьом фігурантам повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України (незаконне переправлення осіб через державний кордон України). Їм вручено клопотання про застосування запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою.