3кг та один трофей

У цей період рибалки мають дотримуватися суворих правил. За порушення – штрафи. Про це повідомили в обласній військовій адміністрації.

 «Нерест – дуже важливий період для усіх мешканців водойм. Рибі потрібні тиша та спокій. Тому щороку вводяться суворі обмеження для рибалок. А річки і ставки патрулює інспекція», – зазначила заступниця начальника відділу департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської ОВА Ольга Лемех.

Під час нересту можна рибалити з берега однією вудкою на два гачки. Або спінінгом з однією штучною приманкою. І лише поза нерестовищами.

Дозволена норма вилову на добу – 3 кг риби і один трофей. Ним може бути велика рибина у максимально дозволених розмірах. Наприклад, 80-сантиметровий сом або півметрова щука.

На Дніпропетровщині нерест продовжуватиметься до 30 червня. Тривалість заборони відрізняється, залежно від водойми. Наприклад, у Кам’янському водосховищі – з 1 квітня до 9 червня, у Дніпровському – з 5 квітня до 13 червня. На всіх річках області та її затоках – до 20 травня.

Порушникам загрожують як штрафи, так і кримінальна відповідальність. За порушення правил рибальства- до 680 грн штрафу. Затятим браконьєрам, які завдали суттєву шкоду, світить штраф від 17 до 51 тис грн або обмеження волі до трьох років.

А ще доведеться відшкодувати нанесені рибному господарству збитки. За кожну незаконно виловлену щуку – понад 3,4 тис грн, сома – більш ніж 5 тис, ляща – майже 1,7 тис, окуня – понад 3,1 тис, сазана – 3,7 тис.