Запаси прісної води павлоградського родовища становлять 40 тис м куб на добу.

Щоправда, розрахунки були зроблені і затверджені державною комісією у 1974 році. На сьогоднішній день геологорозвідка здійснює розвідку по нових розрахунках запасів води. Такого унікального родовища немає в жодному місті області.

«Такого родовища і такого Богом даної ситуації, не дано жодному місту в області. Ніде таких родовищ немає. Нам із вами пощастило, через те, що ми знаходимось у межиріччі Вовчої та Самари. Ця вода повний аналог води Знаменівської, Бірюзової», – розповів начальник Придніпровської гідрогеологічної партії Сергій Держак під час круглого столу щодо забудови павлоградського водозабору.

Він також додав, що ділянка землі, за котру зараз іде суперечка, є другий природоохоронним поясом.

«Це мікробний пояс. Він вираховується, виходячи із тривалості життя кишкової палички. У нашій кліматичні зоні кишкова паличка живе 400 діб. Якщо мікроба попаде у грунт у цій зоні, то вона потрапить у воду і ми її будемо споживати», – наголосив Сергій Держак.

Площа родовища обмежена кордонами розповсюдження кучугурних пісків. Фактично це до траси на Донецьк і увесь лісовий масив.

«Зони водозабору були розроблені і затверджені сесією міської ради у 1998 році. По пунктах розписаний план заходів, що можна робити на цій території, що не можна. Згідно цього плану потрібно було забетонувати старі свердловини, другу зону позначити стовпцями. Не все було зроблено. Але рішення є, його ніхто не відміняв», – додав Сергій Держак.

 До речі

Під час засідання круглого столу юрист власника земельної ділянки показав генеральний план Павлограда, згідно котрому територія водозабору має бути забудована житловими багатоповерхівками. План був прийнятий сесією міськради 03.04.2012 . Заступник міського голови Віталій Мовчан прокоментував , що мовляв це всього лише план далекої перспективи, так сказати далека мрія ….