Стан водоводу Дніпро-Західний Донбас плачевний, а вода, котру він постачає не придатна для вживання.

Про це йшлося під час засідання Громадської ради.

«Може так статись, що водовід в силу технічних причин не зможе подавати нам воду», – сказав заступник міського голови Віталій Мовчан.

Раніше міський голова говорив про використання води із Вовчої , як альтернативи воді Дніпровській.

Матеріал за темою: Павлоградці споживатимуть воду із Вовчої?

Проте «Дніпроводгосп », провівши аналіз води із Вовчої, зробив висновок, що вона не відповідає санітарним вимогам і не придатна для вживання, навіть після очищення. Тому вихід один – водозабір. І хоча не одне покоління мерів обіцяло відновити водозабір, в тому числі і нині діючий, виявляється, що зробити це не так просто.
Потрібно спочатку завершити розвідку запасів води у родовищі. На сьогоднішній день розвідано 50% і далі роботи припинились, бо немає грошей.

«На завершення робіт потрібно близько півмільйона гривень. Дослідження припинені, бо немає грошей ні в ДТЕК, ні в міському бюджеті. Без результатів розвідки ми не можемо рухатись далі», – сказав Віталій Мовчан.

Ще однією проблемою є той факт, що водовід Дніпро - Західний Донбас постачає воду і в Тернівку та Першотравенськ і якщо Павлоград відмовиться від цієї води, то її ціна для мешканців цих міст значно зросте, або ж вони мають використовувати свої запаси, якщо вони є.

Колишній працівник міськвиконкому Валерій Тудвасєв нагадав, що водозабір цілком реально було відновити років 10 тому. Тоді чеські інвестори готові були взятись за цю справу, але це йшло врозріз з інтересами водоводу ДЗД і проект був припинений.

Читайте також: Мешканці Павлограда вивозять сміття на територію водозабору

Коментарі   

0 # Антон 02.04.2016, 09:59
Відновити так як було, не дай Боже?! Після введення в дію водоводу Дніпро-Західний Донбас в літню пору в громадському транспорті не стало сморіду, люди нарешті стали частіше приймати душ, встановили водонагрівачі, пральні і посудомийні машини. Воду знову погодинно? Та я землетрус організую!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата