Своє ставлення, функції та повноваження Громадське формування оприлюднило у відповідній заяві-зверненні.

1. Павлоградський водозабір – підземне родовище унікальної питної води, його охорона є національним інтересом України, який забезпечує важливі, істотні та визначальні потреби людини, суспільства і держави та є – Об’єктом національної безпеки. абз.3 ст. 1, абз. 3 ст. 3 Закону України. 

2. Об’єкт є єдиним підземним джерелом унікальної питної води та єдиним джерелом забезпечення життєво важливих потреб мешканців промислового регіону Західного Донбасу в разі виникнення кліматичної, техногенної катастрофи або терористичної атаки. Тому питання захисту та захищеності Об’єкта є – питаннями захисту національної безпеки та оборони України абз. 2 ст. 1 Закону України.

3. Ймовірні і наявні будівельні роботи та задеклароване власником ділянок ( що знаходяться на території Об’єкту) капітальне будівництво на території Об’єкту можуть спричинити невідворотні наслідки, знищити «Об’єкт» і є такими, що становлять загрозу національній безпеці абз. 4 ст. 1 Закону України.

4. У відповідності до ст. 4 абз. 14 зазначеного Закону України ГФ «Павлоградська Самооборона» визначає себе як «Суб’єкт забезпечення національної безпеки України» і в подальшому керується визначеним Законом України принципами ст.5, повноваженнями ст. 9 та функціями ст. 10 суб’єктів забезпечення національної безпеки України.

  •  Своєчасність і адекватність заходів захисту національних інтересів реальним та потенційним загрозам;
  •  вибір конкретних засобів і шляхів забезпечення національної безпеки України обумовлюється необхідністю своєчасного вжиття заходів, адекватних характеру і масштабам загроз.

5. Враховуючи вище зазначене, а також той факт, що власник ділянок які знаходяться на охоронній території Об’єкту (далі – «Забудовник») ігнорує думку громадськості та продовжує будівництво не маючи відповідних дозволів, ГФ « Павлоградcька Самооборона» зобов’язана повідомити інших суб’єктів забезпечення національної безпеки України про наявні факти, можливі дії та наслідки, а саме:


5.1 Громадяни України – мешканці м. Павлоград, громадськість позбавлені доступу до достовірної інформації, яка могла стати предметом судових позовів, звернень, клопотань як інструмент захисту своїх конституційних прав, передбачених законодавством в зв’язку з тим, що прокуратурою Дніпропетровської області 15.05.2015 року була вилучена вся достовірна інформація, щодо земельних ділянок у невідомому впровадженні за невідомих обставин.

5.2 ЦНАП (центр надання адміністративних послуг) Павлоградської райдержадміністрації відмовляється надавати паперовий «Витяг про земельну ділянку»(номер – КН 1223587200:01:003:0636) замовлений (ЗВ-99000215422016 від 24.03.2016 року) та сплачений відповідно до вимог.

5.3 В разі відсутності у Забудовника дозвільних документів на проведення робіт. Зобов’язати Забудовника демонтувати збудовані конструкції (огорожа) з міркувань того, що такі конструкції можуть завдати невиправної шкоди Об’єкту і призвести до техногенної катастрофи. В разі відмови добровільно демонтувати (усунути порушення) демонтаж буде проведено суб’єктом забезпечення національної безпеки та громадянами України у відповідності до ст.5 абз. 10 Закону України, оскільки цей засіб обумовлюється характером загрози та необхідністю своєчасного вжиття заходів в умовах обставин , зазначених у пункті 5.1 цього звернення.

5.4 Попередити Забудовника про те, що незаконне будівництво може призвести до техногенної катастрофи, а поновлення незаконних будівельних робіт може бути кваліфіковано як підготовка до здійснення техногенної катастрофи або терористичного акту. Нагадуємо посадовим та службовим особам суб’єктів забезпечення національної безпеки України про те, що їх дії та бездіяльність щодо Об’єкту можуть стати підставою підозри у зраді національних інтересів.

               Начальник штабу ГФ «Павлоградська Самооборона» Тіщенко С.О.