Аналогів подібних експериментів на території нашої держави досі не проводилось. 

У Павлограді провели натурний експеримент щодо розслідування причин катастрофи пасажирського літака «Боїнг 777-200 9М-MRD» (рейсу MH17). Про це повідомляє офіційний сайт Київського науково-дослідного інституту судових експертиз.

Катастрофа пасажирського літака «Боїнг 777-200 9М-MRD» сталась над територією Донецької області 17 липня 2014 року.
Одразу після інциденту, відповідно до укладених міжнародних угод між Україною, Австралією, Бельгією, Королівством Нідерланди та Малайзією, було створено Міжнародну спільну слідчу групу з питань розслідування причин катастрофи.

Для практичного дослідження технічних причин катастрофи літака було вирішено провести натурний експеримент (арена-тест).
Були залучені відповідні компетентні організації, як : ДП «КБ Південне ім. Янгеля» (м.Дніпропетровськ), ДП «ВО ім. О.М. Макарова» (м.Павлоград), ДП «ДНДІ хімічних продуктів» (м.Шостка), ДП «Луч» (м.Київ), ДП «КБ «Антонов» (м.Київ), ДП «Машинобудівна фірма «Артем», Університет Повітряних Сих імені Івана Кожедуба (м.Харків), Національний технічний університет України «КПІ» (м.Київ).

Повноцінний натурний слідчий експеримент був реалізований вперше в Україні. Проводився він у Павлограді.

«У місті Павлограді заздалегідь було підготовлено все необхідне для моделювання подібного вибуху, який стався з літаком рейсу «МН17». Для того, щоб провести арену-тест, були виділені оригінальні бойові ракети з комплексу «Бук». Модель кабіни пілотів і елементи мішенної обстановки розміщувались на двох окремих досліджуваних майданчиках. Процес підриву бойової частини та самої ракети, пройшов у повній відповідності до запланованого графіку», – йдеться в повідомленні офіційного сайту Київського науково-дослідного інституту судових експертиз.

Висновки, зроблені в результаті проведеної спільної роботи експертів, стануть істотним внеском в результати розслідування Міжнародною слідчою групою причин загибелі людей на борту малайзійського літака.

Джерело фото: kniise.com.ua