Кілером мав би стати військовослужбовець Збройних Сил України. 

Повірити відразу в те, що конкурент замовив його вбивство було нелегко. Та інформація, яку поліцейські зібрали та продемонстрували Володимиру Зоренку була більш аніж переконлива.

За словами оперуповноваженого У(КР)КП Головного управління НП в Дніпропетровській області Дмитра Патрелюка до поліції звернувся військовослужбовець Збройних Сил України із повідомленням про отримане ним замовлення на вбивство. Жертвою повинен був стати 64- річний голова фермерського господарства Юріївського району.

«Як повідомив нам військовослужбовець, замовник вбивства говорив про конфлікт з потенційною жертвою на підґрунті фінансових зобов’язань і жадав його вирішення виключно силовим шляхом. Отримана інформація була перевірена оперативними службами та знайшла своє підтвердження. Зокрема при неодноразових зафіксованих зустрічах з виконавцем замовник показував місце мешкання і роботи свого опонента, його родичів та знайомих, маршрути руху та розпорядок роботи. Окрім цього замовник особисто наполягав на вчиненні вбивства кваліфікованим способом із застосуванням вогнепальної зброї та вибухових речовин,» – повідомляє прес-служба обласного управління поліції із посиланням на Дмитра Патрелюка.

Перемовини замовника з виконавцем та підготовка до виконання злочину тривали понад два місяці. За цей час замовник врешті - решт узгодив з виконавцем план ліквідації конкурента. З метою забезпечення собі алібі замовник покинув територію Дніпропетровської області та віддав команду виконавцю на вбивство.

Співробітниками поліції спільно з потерпілим було інсценоване його викрадення та вбивство, про що виконавець повідомив замовника за допомогою заздалегідь обумовлених ключових фраз. Після «виконання» на вимогу замовника йому були передані фотодокази.

Впродовж усього періоду операції потерпілий знаходився під цілодобовим захистом поліції. Він до останнього очікував, що конкурент відмінить його силове усунення та обмежиться так званою попереджувальною акцією. Та останній вже переступив поріг неповернення.

«Впродовж цих шістнадцяти днів я був в цілковитій безпеці під цілодобовою опікою співробітників карного розшуку. Та найважче, що було в цій ситуації, що мої рідні, односельчани сприйняли моє зникнення як своє власне горе, а я нічим не міг їм на той час допомогти, розрадити,» – цитує слова потерпілого прес-служба ГУ НП Дніпропетровської області.

Замовник був затриманий співробітниками карного розшуку Головного управління НП в Дніпропетровській області на території Івано - Франківської області при підготовці до виїзду до США, візу на виїзд він отримав напередодні. Ним виявився 56-річний житель Дніпропетровської області.

Першого вересня йому вручено письмове повідомлення про скоєння злочину за ч.1 ст.14, п.11 ч.2 ст.115(підготовка до вбивства) КК України про підозру та судом Шевченківського району міста Дніпро обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Джерело фото та відео: dp.npu.gov.ua