Судовий процес за справою генерала Назарова завершено.

Сьогодні у Павлоградському міськрайонному генералу оголошено вирок – 7 років позбавлення волі.

Віктора Назарова звинувачують у службовому недбальстві, котре призвело до загибелі ІЛ-76 у ніч на 14 червня 2014 року. Загинули всі, хто перебував на борту літака – 49 військовослужбовців.

«Назаров, займаючи у той час посаду в.о.начальника штабу АТО, мав би координувати роботу та прогнозувати майбутні дії незаконних збройних формувань. Назаров знав, що аеродром перебуває в оточені терористів і вони оснащені ПЗРК та іншою зброєю. Він не забезпечив охорону зони аеродрому для посадки літаків, не прийняв відповідних заходів, не організував взаємодії та координації структурних підрозділів, не забезпечив безпеки особового складу, чим порушив свій конституційний обов’язок», – говорить суддя Наталія Самоткан, оголошуючи вирок суду.

Окрім загибелі людей, знищено військову техніку на суму 778 млн грн.

Обвинувачуваний генерал свою провину не визнав, мотивуючи, що документально він не призначений на посаду заступника начальника штабу, не міг бути єдиноначальником та приймати самостійно рішення і що не мав достовірної інформації про наміри бойовиків знищувати українські літаки. Проте свідки інформували суд, що такі відомості повідомляли генералу Назарову.

Моральний збиток за рішенням суду має компенсувати Міністерство оборони. Компенсацію в розмірі 500 тис грн отримають лише близькі родичі –
батьки, сім’я.

Віктор Назаров може подати апеляцію на судове рішення, або ж просити про помилування. Звання генерал-майора Назарова суд не позбавив.