Акція проходить в приміщенні міськвиконкому 

Гірник ШУ Павлоградське Володимир Бугайов та уже колишній гірник ШУ Героїв Космосу Андрій Карпенко 29 грудня о 13.00 розпочали безстрокову акцію голодування.
Приводом для такого кроку, за словами учасників протестної акції , стали тиск та безпричинні звільнення з роботи членів новоствореної профспілки гірників.

«Незалежна первинна профспілкова організація Павлоградвугілля була створена у вересні цього року. Після її створення на нас почався тиск, нас переслідують, звільняють із роботи за різними причинами. Підстави різні – порушення техніки безпеки, здоров’я і тому подібне. Цим актом ми хочемо протистояти протиправним діям Павлоградвугілля», – говорить один із голодувальників Володимир Бугайов.

Андрій Карпенко вважає, що звільнений незаконно, лише за те, що перебував у рядах новоствореної профспілки.

«Я виїхав із першої зміни і мені сказав начальник зайди у відділ кадрів тебе хочуть бачити. Я заходжу і мені віддають трудову книжку і кажуть розпишіться за отримання книжки. Хоча я нічого не знав, я відпрацював першу зміну. Причина звільнення – начебто ряд доповідних було на мене, догани за порушення техніки безпеки, котрі не були узгоджені із незалежною профспілковою організацією», – розповідає уже колишній гірник.

Звільнені гірники подали позови до суду, всього 4 позови. Про ситуацію, що склалась вони поінформували центральне керівництво.

Чому місцем для акції обрали саме приміщення міськвиконкому? Кажуть, що це громадське місце, утримується на податки мешканців Павлограда і тому мають право тут знаходитись. Адже «ДТЕК Павлоградвугілля» є приватним підприємством. Ніяких заперечень та перешкод від міської влади не було.


Учасники акції висунули ряд вимог, зокрема: припинити переслідування та безпідставні звільнення членів новоствореної профспілки гірників, відновити на роботі незаконно звільнених, а керівників підприємства притягти до відповідальності за порушення Конституції України.

Кажуть, що голодуватимуть до тих пір, поки не будуть виконані вимоги, або ж із ними не підуть на перемовини.

В ДТЕК Павлоградвугіллі прокоментували ситуацію:

«Підприємство ДТЕК – одне із небагатьох, яке у такий важкий для країни час, продовжує стабільно працювати і забезпечує робочі місця тисячам українців.
Шахтарі Західного Донбасу – одні із найбільш високооплачуваних гірників в Україні з середніми заробітками на 50% більше, ніж у галузі, і практично удвічі більші, аніж в середньому в Дніпропетровському регіоні.

Шахтарська професія – одна із найважчих і вимагає від людини абсолютного фізичного здоров'я та виконання в повному обсязі своїх трудових обов'язків. Від цього залежить не тільки життя конкретного співробітника, але і безпека всього колективу під час знаходження під землею. Тому ми строго відносимось до дисципліни на виробництві та охорони праці. До людей, які систематично порушують свої обов'язки і своїми діями несуть небезпеку для життя інших співробітників, ми застосовуємо найсуворіші дисциплінарні стягнення.

Завдяки дотриманню всіх норм праці нам вдалось лише за 10 місяців 2017 року скоротити кількість травм на підприємствах Павлоградвугілля на 9% і за підсумками року збільшити кількість видобутого вугілля до рекордних 20 млн тонн.

Компанія завжди працювала і працює в законодавчому полі України. Підрприємством у всіх випадках повністю дотримується процедура звільнення, встановлена діючим трудовим законодавством.

Всі передбачені колективним договором та КЗоТ виплати при звільненні здійснюються в повному обсязі ».