Активісти не брали участь в офіційних заходах 

Близько 17.00 на Алеї Слави зібрались декілька десятків представників «Національного корпусу», «Національних дружин», активісти.

Вони поклали квіти до пам’ятної дошки загиблим в АТО та до знака, де в майбутньому обіцяють спорудити пам’ятник загиблим бійцям.

Кажуть, що вирішили не брати участь в офіційних заходах, організованих міською владою. Справа втому, що у День Незалежності на Алеї Слави, біля пам’ятного знаку загиблим в АТО, активісти установили два прапори – державний та червоно-чорний, як символ визвольної боротьби українського народу. Проте, уже вранці наступного дня прапори зникли.

«По факту відбулась ситуація, яка кваліфікується, як кримінальний злочин. Людина познущалась з прапора нашої країни та червоно-чорного прапора, під яким наші добровольці захищають терени нашої країни. Коли люди, які ініціювали встановлення цих прапорів пішли до міської влади запитати чому на місце не встановлені прапори, то відповіддю було, що не всі розуміють значення цього прапора, тому вони його демонтують. Я вважаю, що це дуже кричуща ситуація, бо коли наші хлопці йшли захищати країну під червоно-чорним прапором, то вони не питали дозволу в місцевої влади чи в когось іншого. Я вважаю, що це неправильно. Це неповага до учасників бойових дій, тому ми ігноруємо офіційні заходи місцевої влади та будемо ігнорувати доки не побачимо адекватної реакції та адекватного відношення до учасників бойових дій», – розповів голова Павлоградської організації політичної партії «Національний корпус» Денис Середа.

Учасник бойових дій на сході країни, доброволець Ярослав Могильченко розповів, що червоно-чорний прапор був присутній на  кожній бойовій позиції, як символ боротьби за незалежність держави.

«В АТО це не була ознака Правого Сектору. Ми використовували його, як визвольний символ», – розповідає Ярослав.

А через 2,5 години на Алеї Слави пройшов офіційний захід на відзначення Дня пам’яті загиблих Захисників України. Тут зібрались рідні загиблих бійців, міська влада, мешканці міста. Присутні тримали в руках свічки, священнослужителі різних патріархатів та військовий капелан відслужили молебень за загиблими.